NEW: Introducing Tap. Addictive chat stories for your 📲 Now in 10 languages
DOWNLOAD NOW!
Arkadaş Dümeni

Arkadaş Dümeni

74.3K Reads 3.1K Votes 21 Part Story
Esin&Aleyna By ikidelinindefteri Completed

Çocuk muydum? Belki biraz. Bu beni kötü mü yapardı? Hayır, hiç sanmıyorum. Olgunluk gereken yerde olmalıydı, bugünlerde herkesin üstünde taşıdığı şekilde değil. Çünkü olgun olduğunu iddia eden insanlar bir avuç özentiden ibaretti.

Saf mıydım? Belki biraz. Bu beni tehlikeye sokar mıydı? Evet, bazen. Ama bu kötü bir şey değildi. Ben insanlara güvenmeyi seviyordum. Sonunda kalbimi kırıyorlardı, güvenimi hiçe çıkarıyorlardı kabul, ama ben güvenmeyi seviyordum. Güvenmediğin bir insana samimi olamazsın. Etrafına duvarlar ören insanlar güçlü olduklarını, hiçbir şeyin onları yıkamayacağını sanıyorlar. Yanılıyorlar.

Ben sıradan bir kızdım. Ne herhangi bir yetenek üzerinde kendimi geliştirmiş ve parlamıştım ne de aşırı zekiydim. Çalışkandım, sorumluluklarımı bilirdim. Kendimi tanır, az olanla yetinirdim. Bazen Polyanna'nın pembe gözlüklerini ödünç alır öyle bakardım dünyaya. Benim dünyam bana her zaman yeterli gelmişti. Mutluydum, elimdekiler bana yeterdi.

Yanıldığımı ise dört mevsim ardında anlamıştım. Elimdekileri doğru seçememiş, yanlış insanlara güvenmiştim. Çocuk gibi davranmak yerine olgun olacağım noktayı şaşırmıştım. Pembe gözlükleri kırmış, agresif olmuştum. Dört mevsimde arkadaş dümeninin beni nasıl farklı yöne sürüklediğini anladım.

Şimdi ise hayatı yaşayanlardanım. Hala eskisi gibiyim aslında, ama her birinden azaltmıştım. Daha az çocuk, daha az saf, daha az arkadaş. Ve içinde olduğum gerçek dünyaya çıplak gözle bakmak... Bu iyi olandı. Doğru olan ve mutlu eden...

wishyouare wishyouare Apr 16, 2016
Yeni okumaya başladım bu hikayeni.Umarım diğer bölümlerde aynı uzunlukta olur -Çok güzel yazıyorsun -
maviboncukbella maviboncukbella Oct 24, 2016
Eğer genç kurgu ve genç kız edebiyatı tarzında kitaplar okuyorsanız ve ilginizi çekiyorsa Aşkın Nefretle Dansı adlı İntikam serime göz atınız çok yakında 1. Bölüm yayımda
"Canım anam, benim anam." diye bağrıma basmak istiyorum. Benimki de test çöz desin. Terlik falan çıkarsın.
seymekBaki seymekBaki Sep 12, 2016
Benim başıma gelse üstüme üstüme sürer mg bu ne saosjdvdv
adanTra adanTra Sep 18, 2014
yine bennn. Bıktın benden biliyorum ama sen güzel hikaye yazmaya devam edersen benden kurtulamazsin. Okumaya yeni basladim ve yine cok beğendim. Devamini bekliyoruz. Hadi ben ikinci bölümü okumaya gider. optmm
peekabo0 peekabo0 Jun 28, 2014
bence ben beğeneyim diye böyle güzel yazıyorsun sen, sonra işte fark ediliyor falan :D temmuza ne kaldı şurda bekleriz..