Portret

Portret

31.6K Reads 5K Votes 29 Part Story
uschnięty kwiat By D_M_Williams Updated Sep 18

Jak zresocjalizować demona, który lubi nieoczekiwanie gubić ubrania, przybierając na zmianę postać trójkąta i człowieka? Kim jest turysta o imieniu Alex i dlaczego opisał historię Wodogrzmotów? Czy Mabel wraz z Soosem mają ukryty talent, który ukazują poprzez tworzenie fanfiction na temat Wodogrzmotów Małych? I jaki sekret ukrywa ojciec Ricardo z hiszpańsko-włoskiej telenoweli "Wakacje nad Morzem Uczuć", którą Stan z Fordem bardzo kochają?

Życie pod jednym dachem z taką rodzinką nie jest wcale łatwe. Zwłaszcza gdy podczas Latoween wychodzą na jaw interesujące rzeczy na temat Gravity Falls oraz Billa, który na czas resocjalizacji musi się ukrywać pod pseudonimem "kuzyn Ben". Tylko co to niby dotyczy Robbiego? I czemu miasteczko odwraca się od mieszkańców Mystery Shack?

Oto zawiłe fanfiction, którego pierwsze rozdziały nie zadowalają nawet samego autora. Jednak dalsze części oraz przyjemność z pisania sprawiają, że jest to jedyne opowiadanie, na które zawsze ma wenę, a podczas tworzenia potrafi nawet spaść z krzesła przez napad śmiechu. I to wcale nie jest przenośnia.

Niech Dipper oprowadzi czytelników po Tajemniczej Chacie, nakreślając im portret szalonej rodzinki z nowym domownikiem w postaci zwariowanego trójkąta jako kuzyna Bena.

---------------------------

NIE MA GWAŁTÓW ANI MOCNEGO BILLDIPA, MAM DOSYĆ TAKICH SCHEMATÓW

To fanfiction zaczyna się z dużym udziałem Ciphera, po czym przechodzi w dalsze losy rodziny Pinesów - jak oglądanie telenoweli przez wujków czy tajemnicze układy Dippera z krasnalem Jeffem, Soosowe fanfiction oraz fangirl Pacyfiki z Mabel na temat ich ulubionej książki. Będzie zabawa, humor, skandal, protesty i obowiązkowo wjazd na chatę burmistrzowi ze Stanleyem na czele.

Więc dlaczego ten Billdip w tagach? A skoro jest, to nie bez powodu. Zapraszam do czytania!

 • bill
 • billdip
 • boyslove
 • boyxboy
 • dipper
 • gravityfalls
 • oneshot
 • short-story
 • shounenai
 • wodogrzmotymałe
 • yaoi
Prezeska Prezeska Sep 29
Może też zacznę to oglądać, choć zdecydowanie nie dla tego obrazka. XD
BillDip był moim pierwszym homo shipem i będą go kochała zawsze xD ❤
Prezeska Prezeska Sep 29
U mnie to wygląda podobnie, tylko staram się ich nie publikować. Już mam postanowienie, że dopóki nie skończę danej historii nie wstawię jej do publikacji. XD Stąd tak pusto się zrobiło... ;___;
*Załamanie * 
               Ponieważ miałaś nadzieję że to rozdział ... 
               Łączmy się w bólu miśki '-'
Prezeska Prezeska Sep 29
Po takim początku od razu człowiekowi poprawia się humor. ^^
Siviria Siviria Jan 27
Od BillDip wolę AU, ale zgodzę się w jednym. Homo policja to najlepsi gliniarze ever. (a to opowiadanie czytać może będę)