Księga Potępionych

Księga Potępionych

1K Reads 135 Votes 2 Part Story
Lacrimosa By Lacrimosa-pl Updated Oct 11, 2016

"I gdy ostatni ze Świadków Upadku powrócił do Bastionu, wspiął się na najwyższą z wież i rozłożywszy zakrwawione ręce przemówił do ludu tymi oto słowami: 
Wy, którzy tu stoicie, ocalali i ocalałe, zdrowi i kalecy, niewierzący i żywiący nadzieję, bracia moi i siostry moje! Oto powrócił sługa wasz i obrońca, Pierwszy Inkwizytor i Gorejący Miecz Obosieczny, Posłannik Wasz i Sprawiedliwości, której tak pragniemy! Zasłuchajcie mnie bracia moi i siostry moje, bo oto dziś nastał dzień zwycięstwa. Dzień Sądu, gdy to ostatni z tyranów padł z ręki naszej i tym oto aktem zadość uczyniono matce naszej, Zemście. 
Lud wiwatował i długimi wieczerzami pełnymi chleba, wody i suszonych owoców uczcił koniec wojny wieloletniej. A gdy świętowanie zakończono, pod okiem Pierwszego Inkwizytora spisano Dziesięć Ksiąg Prawd Krwi i Dwie Księgi Modlitw zawierające sekrety tajemne o nowym, powstałym na popiele i zgliszczach świecie, które tylko Świadkowi Upadku objawiono. A gdy ostatnie zdanie zapisano, Posłannik Nasz i Sprawiedliwości odszedł i bez wieści przepadł...  
I po latach spokoju kolejny atak nastąpił. Nadeszli Oni. Zerwali okowy i skryli w cieniach, gdzie oko ludzkie ich nie wypatrzy. Czający się we mgłach, rozkazujący lodowym wichrom i bestią szpetnym. Oni, Dzieci Nocy łaknące krwi naszej i zguby ostatecznej.  
I tedy po raz pierwszy zasłyszano pogłoski o tajemnej Trzynastej Księdze, Zbiorze Prawd Zakazanych mogących ponownie odmienić oblicze odradzającego się świata i wlać nową nadzieję w serca ludu uciśnionego...
Księdze Potępionych"    
-Ze Świętej Księgi Inkwizycji, pióra lorda Struana Blythe, Drugiego Inkwizytora

Agarweena Agarweena Oct 04, 2016
Fajnie się zapowiada :) Uprzedzam iż jeśli którykolwiek zacznie świecić na słońcu znajdę i uduszę Cię moja droga!
PannazWariatkowa PannazWariatkowa Oct 04, 2016
Świetne. Kocham wampiry (te straszne, krwiożercze bestie) i coś czuję, że to będzie kolejna moja ulubiona książka z tymi istotami. Czekam na następne części. Sława!
narda03 narda03 Oct 06, 2016
Super początek! Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy
Lilyruda Lilyruda Oct 03, 2016
Lubię wampiry cieszę się że chcesz wrócić do korzeni nosferatu, dla mnie najlepsze wampiry to były takie dawne, nie te nowoczesne z tego rodzaju jak te z wywiadu z wampirem. Opowieść mi się podoba czekam na 1 rozdział <3
Julia_Anima_13 Julia_Anima_13 Oct 04, 2016
Ciekawie się zapowiada i do tego ( mam nadzieję ) nie będzie to historia w czasach współczesnych, bo takich mam już dosyć.
OlaTyl OlaTyl Oct 04, 2016
Zapowiada się bardzo ciekawie. Czekam na pierwszy rozdział. Mam tylko małe pytanko. Czy pojawi się tu romans?