NEW: Introducing Tap. Addictive chat stories for your 📲 Now in 10 languages
DOWNLOAD NOW!
Kayıp Rüzgar

Kayıp Rüzgar

2.2K Reads 258 Votes 11 Part Story
Waterab By Waterab Updated Mar 04

Kıta topraklarında bir zamanlar sadece hayatta kalmaya çalışan Utruin, ona gelen bir emanet ve görevin ardından insanların arasına girmesiyle istemeye istemeye kendine başka dertler edinmeye başlamıştır. Bunun farkına zaman zaman varsa da bir noktadan sonra daha fazla geri adım atamamaktadır. 

İnsanların dünyası ile tanışması Utruin için iyi bir başlangıç olsa da gerçekten iyi insanlarla tanışıp tanışmadığı konusunda zaman zaman kendiyle çelişmektedir.

Ona verilen emanetin peşinde olanlardan korunması, insanlarla yakın iletişimde olmasına bağlıdır. Kıtanın az bilinen, ama büyük güce sahip topluluğu Rüzgar Gezginleri, kapılarını liderleri Torhild aracılığı ile Utruin'e aralamıştır. Torhild ile düşünceleri uyuşmayan Utruin, karar vermekte zorlanmaktadır.

Rüzgar Gezginleri topluluğu, kıtanın geçirdiği değişime ayak uydurmak zorundadır. Ancak bu güçlü topluluğun içinde de çatırdamaya başlayan bazı şeyler vardır. 

Kıtada var olan düzensizliğin üzerine bir de yeni gelen kaoslar eklenmiştir. Kıtada bölünmüş olan ve birbirini dengeleyen güçlerin arasından bazıları şaşırtıcı bir hızla öne çıkmaktadır. Kıta topraklarında ve sularında gezinmekte olan güçler birbirleriyle işbirliği yapmaya başlamıştır. Rüzgar Gezginleri kıtanın büyük bölümünde söz sahibi olmasına rağmen temizlemeye Sethlenn'in yakınından başlamak zorundadır.

Kıtanın içindeki kaosun bir bölümü ise tamamen Utruin'i ilgilendirmektedir. Emanetin sırrını hala çözememiştir. Ancak Rüzgar Gezginleri'nden Ragloci'nin emaneti tam olarak çözememesine rağmen bir fikri vardır. Torhild ise akıllıca bir karar vererek Ragloci ile Utruin'i yakın tutmaya çalışmaktadır. 

Utruin kayıp olanı aramaktadır. Görevini henüz tam olarak anlamasa da içinde tam olarak açığa çıkmamış bir ışık vardır.
İşaretleri takip ederek yolunu bulmaya çalışmaktadır

PrymSophronius PrymSophronius Sep 15, 2016
Her yerde soru işareti var! Kanım kaynadı bu kitaba çabuk yaz dldlldld
JoKeR9323 JoKeR9323 Sep 15, 2016
Yeter be bu kahramanlara çektirdiğiniz azcık mutlu olsunlar biride hiçbir sıkıntısı olmayan prens falan olsun hep bir dram bu nedir ya
sayuna1 sayuna1 Sep 15, 2016
Yoksa bu da Yampthe'nin hikayesi mi olsa güzel olurdu aslında merak ediyorum (ismi doğru yazmışımdır umarım :D)
bminahh bminahh Sep 15, 2016
Güzel bir hikaye daha :) Beğendim konusunu. Umarım bu hikayede de aynı başarıyı yakalarsın. Mutlaka okuyacağım. Bu arada kitabın kapağı da çok güzel. :)