I'm not regret. || Jungri

I'm not regret. || Jungri

1.2K Reads 202 Votes 9 Part Story
Lara Organa By Lara_Love_25 Updated Nov 18

İkarus'un hikayesini bilir misiniz?

  İkarus'un babası Daidalos, Atinalı bir mimar ve mucittir. Ancak Atinalılar, Kral Midos'a karşı savaşı kaybedince Daidalos ve oğlu İkarus, sürgüne gönderilerek Kral Midos için çalışmaya başlarlar. Midos'un isteği üzerine Daidalos, Minator'un dışarı çıkamayacağı bir labirent inşa eder ancak bu labirentin gizini Thesus ve Ariadne'ye öğreterek Minotor'un ölümüne sebep olduğu için, bu sefer oğluyla beraber bu labirente hapsedilirler.

  Daidalos, oğluyla beraber labirentten kurtulmak için balmumundan kanatlar yapar. Sonra da İkarus'la uçarak labirentten kaçarlar ancak uçabilmek için iki koşul vardır: Denize çok yakın uçamazla, kanatların nemlenmemesi için. Güneşe çok yakın uçamazlar, kanatların erimemesi için. 

  Babası, İkarus'u uyarır ama İkarus babasını dinlemez ve kendini uçmanın verdiği özgürlüğe kaptırır. Daha da yükselir, güneşe daha da yaklaşır. O kadar yaklaşırki, sonunda kanatları erimeye başlar. Eriyen kanatlarıyla beraber Ege Denizi'ne düşerler. İkarus'un eriyen kanatları suya karışırken, kendisi ise sulara canını verir.

  Özgürlüğün bir bedeli vardır. Bu bedel ağır olabilir ama özgürlük, onla geçirdiğim vakitler ise, ben pişman değilim.

Yaa çok güzel bir bölümdü😍Ellerine sağlık💞Çok güzel yazıyorsun👍Yeni bölümü heyecanla bekliyorum💕
yueung yueung Aug 31
Yazış tarzın çok hoş ve noktalama işaretlerine uygun yazman çok güzeljdhdhhdhdh konu çok ilginç umarım kısa zamanda yeni böpüm atarsın 💕
Jimin iwjfkftjhkrk
               Suga kskfjctmyj
               Ölüyom ben bunlara yaa jsfjjfjy