Güzel Annabella

Güzel Annabella

192K Reads 8.9K Votes 24 Part Story
FatımaMavi By FatimaMavi Completed

Genç adam öfkesinden sağa sola saldırmamak için dişlerini birbirine kenetlemişti. Ölülerin cesetlerini yavaş yavaş toprakla buluşturuyor bir yandan da bunu yapan klana lanetlerini okuyorlardı. 

Son olarak hâlâ sıcak olan közleri söndürmeleri için birkaç adamını görevlendirdi genç adam. Ormanın içinde olmasından dolayı zarar gören yalnızca köy evleri ve ahırları olmamıştı. Etrafta bulunan birkaç ağaçta köz haline gelmişti. 

Genç adam sıkıntı içinde askerlerin işlerini bitirmelerini beklerken yarısı sağlam olan bir kulübeden kadın sesi duyduğunu zannetti. 

Üzüntü içinde hayali bir yardım çağrısı duyduğunu düşünerek adamlarına dönmüştü ki sesin hayal değil gerçek olduğunu farketti. Çünkü yardımı isteyen ince ve cılız ses biraz daha yükselmişti. 

Aceleyle o yöne döndü ve birkaç uzun adımda ulaştı harabeye. Yerde iki büklüm bir halde kanlar içinde bir kız yatıyordu. Şokun verdiği duraksamayı atlatır atlatmaz kızın yanına diz çöktü. Zavallıcık karnından kılıç darbesi almıştı. Çok fazla kan kaybediyordu. Kollarını kararlı bir hareketle kızın vücuduna dolayıp ayağa kalktı. 

Dışarıya adım atar atmaz kollarındaki savunmasız güvercinin titrediğini hissetti. Zaten soğuk olan hava bünyesi zayıflayan bu narin kızı oldukça etkileyecekti şüphesiz.

Şaşkın bakışlarla onların yaklaşmasını izleyen adamlarına işaret edip yanına çağırdı. Bu emir anında yerine getirilmişti. 

Safkan İngiliz atının terkisinde bulunan yün battaniyeye sardı yaralı kızı. 

"Zavallı kızıl güvercin..."diye fısıldadı kendi kendine. 

YldzSAVAR YldzSAVAR Mar 02, 2016
Tarihi kurgu hikayeleri severim.ve ilgi çekici buldum.güzel olmuş.Ellerinize sağlık.
YldzSAVAR YldzSAVAR Mar 02, 2016
Desmond galiba aşık olacak bu yabancı misafire.çok güzel bir bölümü daha bitirip,yeni bölüme geçiyorum.
alpgonca alpgonca Dec 25, 2016
Diliniz ve hikaye çok akıcı ,duyguyu okuyucuya geçirişiniz çok naif ve çok saf...çok başarılısınız bakalım neler olucak😊
lalegul75641297 lalegul75641297 Nov 29, 2016
Çok keyifli bir hikaye bakalım neler olacak emeğine sağlık.
Kapakta ki gibiyse gerçekten çok güzelmiş:) güzel giriş başarılar dilerim
AsyaSena_ AsyaSena_ Dec 17, 2014
Hikayeyi anlatım tarzın ve hikayenin kurgusu çok Güzel ve sağlam.Ellerine sağlık. İki karakterimizinde eskiden gelen bi kalp agridi var sanırım .Umarım çok derin değildir :(