NEW: Introducing Tap. Addictive chat stories for your 📲 Now in 10 languages
DOWNLOAD NOW!
Lai

Lai

212K Reads 24.5K Votes 102 Part Story
Deniz By T4icho Updated 4 days ago

Düzenin ve karmanın sarsılmaz bütünlüğünün evreni gözettiği zamanlarda, kendilerine Taoist diyen kişiler ölümsüzlüğü elde etmek adına bir yolculuğa çıkarlardı. Cennet'in buyruğu altında sayısız teste tabi tutulan ve bu uğurda zaman zaman can veren bu kişiler, ilk başta Lai'nin sadece kitaplardan okuduğu birer efsaneden ibaretti. 
  Bu gizemleri keşfetmek isteyen Lai, doğduğu şehri on altı yaşında terk etmeye ve dünyayı dolaşmaya karar verir. Ancak henüz on üç yaşına bile basmadan bu devasa dünyada tek başına yaşamak zorunda kalır. Kalbindeki acının ne zaman dineceğini bilmeden ilerlemeye devam eder ve akılalmaz bir tesadüf sonucunda kendini Taoistlerin dünyasında bulur. 
  Taoistlerin dünyası acımasızdır. Şehirleri bile yok etmeye yetecek güce sahip figürlerin mücadelesine katılan Lai, henüz on iki yaşında olsa da bu dünyanın gerçeklerini kabullenmek zorunda kalır. Artık doğa enerjisini manipule etmeyi öğrenecek ve kendini efsanelerde geçen ölümsüzlerden biri olana kadar eğitmeye çalışacaktır. 
 
 
   Orijini Çin olan Taoist düşünceyi temel alarak yazdığım bu kitap, eski mitleri, mitolojiyi ve efsanelerde geçen sayısız yaratığı da içinde barındırıyor. İlk üç bölüm dışında diğer bölümler iki bin kelimeden oluşuyor. 
 Etrafına mutluluk saçan Lai'nin bu dünyaya nasıl adapte olacağını ve eğitiminde ne denli ilerleyebileceğini beraber göreceğiz. Fantastik severlerin kendilerini fırlatabileceği ve bomba gibi kahkahaların yankılandığı bu evrene bir göz atmayı sakın unutmayın! 

 Taoist'lerin güncel güç seviyeleri :
 
 Houtian ( Beden ) Alemi - 150 Yıl yaşam süresi
 Xiantian ( Ruh ) Alemi - 1000 Yıl yaşam süresi
 Taoyuan ( Kalp) Alemi - 100.000 Yıl yaşam süresi
 Yuanying (Düşünce) Alemi - 1.000.000 Yıl yaşam süresi
 Yuanshen(Kadim Ruh) Alemi- Ölümsüzlük

AinzOoaIGown AinzOoaIGown Aug 28, 2016
Ainz Ooal Gown'un Şanlı bayrağı artık burada da dalgalanmakta. ;)
AzraCankurtaran AzraCankurtaran Oct 05, 2016
Kitabın tanıtımını beğendim. Umarım böyle devam eder. Tabi daha uzun olma maksadıyla. :)
elerine sağlık eminim sonra ki bölümler daha güzel olucak
Emreyildirim42 Emreyildirim42 Aug 15, 2016
Oldukça güzel ve sade bir başlangıç yapılmış. Güzel bir hikaye olacaktır umarım. Yazar kardeşime burada şimdiden başarılar diliyorum. KALEMİNİ KUVVET
EvlaHan EvlaHan Jan 26
Çok güzel bir başlangıç olmuş😊 hadi bakalım devam☺
DavetsizYazar DavetsizYazar Sep 05, 2016
Bölümleri biraz daha uzun yapmalısın bence en azından 1000-1500 arası olsun 😆😆😆