Obietnica

Obietnica

9 Reads 3 Votes 1 Part Story
daresundaysx By daresundaysx Updated Aug 07, 2016

Trzysta czterdzieści cztery dni. Dokładnie tyle czasu minęło od naszej ostatniej przeprowadzki. Do tej pory mogę określić swoje życie jednym słowem- trzy. Trzy przeprowadzki, trzy byłe przyjaciółki, trzy zmienione szkoły,  trzy talenty. Chociaż co do ostatniego mogę się mylić. 
-Emmo! - słyszę głos zniecierpliwionej mamy.- Pospiesz się, samolot startuje za godzinę. 
-Już idę. - odkrzykuję. 
Biorę ostatnią koszulkę i wrzucam ją do walizki. Nawet nie wiem od kiedy mam aż sześć par spodni, które zajęły połowę miejsca. No ale mniejsza z tym. Zdejmuję torbę z łóżka i z rozmachem chwytam słuchawki leżące na biurku. To będzie długa podróż. Tym razem przeprowadzamy się do Santa Barbara. Świetnie. Kolejne plaże, ocean i puste laleczki ganiające za gorącymi chłopcami. Po prostu super. 
-Emmo. - tym razem tata daje mi znać, że jego cierpliwość niedługo się skończy. Biorę więc walizkę i ostatni raz spoglądam na mój pokój. Uśmiecham się na przypływ wspomnień, ale nie dając się ponieść emocjom, szybko kieruję się ku schodom. Podnoszę walizkę i pośpiesznie schodzę, łapiąc równowagę. Na dole przekazuję walizkę tacie i zakładam moje białe, sięgające przed kostkę conversy. 
-Myślałem, że już nigdy nie opuścisz tego pokoju.- żartuje tata, wkładając walizkę do bagażnika.- Wiem, że ciężko będzie ci znów zmienić szkołę, ale myślę, że to już ostatni raz. Tym razem zaproponowali mi porządną pracę.- mówi.
-Fakt, jest trochę ciężko, ale idzie się przyzwyczaić.- uśmiecham się nieszczerze i wsiadam do samochodu. W sumie to nie idzie się przyzwyczaić, ale staram się wspierać rodziców bo wiem, że nie jest łatwo. Po chwili ruszamy i słyszę już tylko dźwięki muzyki dobiegające ze słuchawek. 
Mam tylko nadzieję, że to będzie nasze ostatnie miejsce zamieszkania. 
I że spotka mnie tam przygoda mojego życia. 
I zobaczycie, że o mało się nie pomylę.

  • obietnica
  • prolog
zuz1off zuz1off Aug 07, 2016
Najs ! Zapraszam do mnie na Tajemnica Lewandowskiego, Przysięgam i Do zobaczenia Księżniczko ! Może któryś przypadnie ci do gustu ;)