NEW: Introducing Tap. Addictive chat stories for your 📲 Now in 10 languages
DOWNLOAD NOW!
This Is Not The End || Harry Potter Fanfiction {powieść pisana na nowo}

This Is Not The End || Harry Potter Fanfiction {powieść pisana na nowo}

9.4K Reads 225 Votes 3 Part Story
~ Mała Czarownica ~ By Inna_Bo_Inna_Inaczej Updated Apr 28

Powieść ta nazywała się inaczej. Była to ,,Is Magical. || Alex Vine." Teraz to coś kompletnie innego. Piszę ją na nowo. Rozdział po rozdziale. 

***

Idziesz przez łąkę. Jest ciepło, a słońce widnieje na bezchmurnym niebie. Ptaki śpiewają, wśród kwiatów latają motyle. W oddali wznoszą się góry, widzisz też coś jeszcze, pośród tych gór...a może to tylko złudzenie? Przed Tobą rozpościera się las. 

Zauważasz rudowłosą, chudą dziewczynę, na oko czternastoletnią. Ma dwa jasno - rude warkocze. Na głowie wianek z łąkowych kwiatów. To Hela. Zaplata ona warkocz z włosów swojej towarzyszki, brunetki. Siedzi po turecku, w rękach dzierży książkę, czyta na głos, lecz nie słyszysz dokładnie jej słów. Wokół dziewcząt leży mnóstwo ksiąg, zapisanych pergaminów, pędzle i farby, dwa aparaty. Artystki - przychodzi Ci do głowy. Widzisz, że są delikatne, lecz ukrywają w sobie wiele emocji. Nagle Hela odwraca się w Twoją stronę.

- Chodź, usiądź z nami, chcesz posłuchać naszej opowieści?

Podchodzisz do nich i siadasz obok. Obie uśmiechają się do Ciebie. 

- Nie musisz się nas obawiać - mówi Ada. 
- Kim jesteście? - pytasz.
- Tego dowiesz się niebawem.

Hela wstaje. Spogląda w stronę gór, gdzie wydawało Ci się, że widzisz coś jeszcze. Nad wami przelatuje sowa. Chcesz o nią spytać, ale jednak w ostatniej chwili rezygnujesz. Na twarzy rudowłosej wykwita uśmiech. Rozpoczyna mówić.

- Dzień, od którego zaczyna się nasza opowieść, nie zapowiadał niczego szczególnego...

I już wiesz, gdzie jesteś. A to co widziałeś pośród gór, wcale nie było złudzeniem. Bo przecież podobne słowa już od kogoś słyszałeś, prawda?

No comments listed yet.