Arka Bahçeden Sevgilerle

Arka Bahçeden Sevgilerle

1.8K Reads 178 Votes 13 Part Story
*Bayan Eveerden* By Bayan_Eveerden Updated Feb 08

#TarihiKurgu 

Biraz önce düşünmeden koşarak indiği krem rengi ahşap merdivenlere tekrar baktı sarı bukleli saçları özgürce sallanan kadın. Beyaz dantelli elbisesinin bir askısı omzundan sarkmıştı. Zorlukla nefes alıyor gibiydi. Turkuaz rengi gözlerini zorlukla açmış karşısında en az onun kadar dağılmış adama bakıyordu. 

''Gitme.'' dedi. O kadar zorlukla konuşuyordu ki anlanılması güçtü.

''Üzgünüm. Ben çok üzgünüm.'' Dedi adam. Söylenecek hiçbir şey yoktu. Gitmesi kaçınılmazdı. Acı artık dayanılmaz bir hal almıştı.

''Bak sarışın, aşık ruhlar son derece ender şeylerdir. Bir insanın bedeni zamanla kaybolsa bile ruhu her daim oradadır. Ne dersin, sence aşka kapılan ruhlarımız bizi sonsuza dek bağlar mı? Şimdi, gitmeme izin vermek zorundasın. Aksi takdirde seni asla bırakamam.'' 

Ufuktan sert bir rüzgar esti ve sarışın kadın ruhunu sonsuza dek adama teslim etti..
Böylelikle adam gitti...

***

    19. yüzyılın İngilteresin de, kalplere gömülmüş masum bir aşk... Ünvan sahibi soylu bir asil genç ve yetim, kendini amansız bir aşka kaptırmış genç bir kız. Farklılıkları birbirlerini tamamlarken, aşklarına sadece arka bahçe değil, herkes şahit olacaktı.

-Hasret, aşk, ihanet, acı ve dostluğun derinlerde yaşanacağı, henüz umudunu yitirmeyenlerin hikayesi.

***
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben...

#BayanEveerden #Sevgilerle

sevincunut sevincunut Oct 02, 2016
Merhaba. Tarihi kurgulara bayılırım. İlk bolum dikkat çekici.devamını okutacak belliki
rose_stewartt rose_stewartt Oct 04, 2016
Ya girişe bayıldım harika olmuş. Hemen ilerde ki bölümde acaba neler olucak hissi veriyor. Umarım gidişat güzel olur da muhteşem bir tarihi kurgu kitap okuma şansım olur ;)
Melodi_Carver54 Melodi_Carver54 Aug 06, 2016
Hikayenin başlangıcı ilgi çekici. İlk defa tarihi kurgu yazan biri için iddaalı ve başarılı. Ben şahsen çok sevdim. İleride küçük kızımızın kalbini kime kaptıracağı da merakım içinde. Bekliyorum...
ezgi_ercel ezgi_ercel Nov 04, 2016
ayrıca alan rickman'ı olsen olarak koyman çok güzel olmuş. ''always.''
7blackswann 7blackswann Nov 17, 2016
Bak bu gerçekten de hoşuma gitti. yoğun duygular besliyorum şuanda, gerçekten de harika yazmışsın :))  o kucaklama sahnesi çok hoşuma gitti •
ezgi_ercel ezgi_ercel Oct 24, 2016
Kız bu çok güzel görünüyor keşke daha önce görseydim. Ayrıca multideki kız gerçekten de acayip tatlı bir şey. • Güzel yazıyorsun merak ettim doğrusu ;)