Shefi im

Shefi im

21.5K Reads 2.3K Votes 25 Part Story
s t a r g i r l By _aleksis26 Updated Jan 04

A wattpad featured story!
Highest ranking: #1 in CHICKLIT

'Sjellja e tij indiferente e bëri Enxhin të pyeste veten a e kishte kuptuar vallë që ajo ishte aty. Po vazhdonte të shikonte dosjen, sikur në dhomë të mos ndodhej askush.
Manuel. Manuel. E ripërsëriti disa herë emrin e tij ne kokë. Manuel.
Bëri edhe disa hapa përpara dhe kroi lehtë fytin.
-Përshëndetje, jam këtu për...- filloi të flasi me zë të ulët, edhe pse ai e dinte këtë gjë më së miri.
-E di përse je këtu,- e ndërpreu menjëherë me zërin më të thellë dhe më autoritar që kishte dëgjuar ndonjëherë.'Jeta nuk ka qenë shumë bujare me Enxhin. E mbetur pa prindër dhe me një motër të vogël për të cilën të kujdeset, ajo nuk i ka lënë asgjë në dorë fatit.
Por pikërisht kur mendoi se gjërat nuk mund të komplikoheshin më tepër, ishte rastësia që e vuri përpara Manuelit, shefit të ri kokëforte, për ndryshe, versionit njerëzor të një migrene.
Përse fati vendos përballë njëri tjetrit një femër së cilës i është dashur të luftojë gjithmonë për atë që meriton, me një mashkull që në dukje ka gjithçka?
Një histori ku kryqëzohen dy realitete të ndryshme, por dy shpirtra të njejtë. 

 Një roman me pasione, premtime të thyera, fletë të bardha zyre, të shkuara të errëta dhe një dashuri të fortë.


(Slow updates and major editing)i

 • albanian
 • albanianbook
 • attraction
 • boss
 • ceo
 • dashuri
 • libershqip
 • love
 • mate
 • newboss
 • posesivitet
 • possessive
 • romance
 • shqip
 • wattys2016
AuroraSiller AuroraSiller Apr 16, 2017
Une tani e nisa
               Me pelqeu shume po shume ideja e librit,dhe tani u bera me kurioze sec isha
Eriiisa Eriiisa Jul 15, 2016
Ti sje ne vete!Si moj i merzitshem.Vetem ti qe nuk i ben shkrimet e merzitshme.I love this book already 😍 
               Do jet shum i bukur e di. Suksese😙😙
AngieRun AngieRun Jul 15, 2016
Suuuuper duper amazing 😍😍😍😍
               Ti shkruan kaq bukur ❤️ i love your style 
               
               Ps: heheh shi adashje ime :D i like her already 😁😁 go girl
Alketa_3 Alketa_3 Jul 15, 2016
kapitulli i pare super 😍
               po me fikson qe tani kjo histori😘😘😘
B2_lover B2_lover Jul 15, 2016
ky liber do te jete hata<3<3<3
               enxhi personazh super:-):-):-)
               tani po presim shefin tjeter:-)
Aniannaa Aniannaa Jul 15, 2016
Me pelqen shume. Shkruan shume bukur moj mistrece dhe .... do te rrah se sapo kam shkruar 3 kapitujt e librit tim te ri dhe ka te njejtin titull😂😂😂
               Tashi me bere ta le ose ti gjej titull tjeter😆😆