KAYIP HECE SUSKUN DİZE  #wattys16

KAYIP HECE SUSKUN DİZE #wattys16

7.5K Reads 539 Votes 23 Part Story
utopyadegilkikitapya By utopyadegilkikitapya Updated Nov 19

Bir deli rüzgar fısıldadı,  hecelerini yitirmiş yüreklere: 
"Dile gelmeyen sevdalar, hüküm giymiş vedalar,  kalplerde yeşeren dualar, sahipsiz kalan satırlar var.
Ve biz bir deli rüzgara emanet ettik;  düşte kalmış düşleri,  saklı kalan hisleri,  müebbete mahkum gizleri ve en suskun dizeyi. 

&&&&&&&&&&&&

Ömür takviminden kopan her gün için bu şiirde, 
bana düşen bir kayıp hece sen ise  suskun dize...

&&&&&&&&&&&&
Acelesiz adımlarla okulun çıkışına ulaştım. Ama o an öyle bir şey oldu ki , yarım saat öncesine kadar panayır yeri olan kalbimde şimdi imdat sirenleri çalmaya başlamıştı. Benim biçare gönlümün bakışlarından dahi mahrum kaldığı gözler şimdi sarılacak mesafedeki bir kıza nadir anlarda yüzünü ziyaret eden tebessümlerinden birini bağışlayıp gülümseyerek bakıyordu. Üstelik gülerken gözlerinin kenarlarının kırışması , dudaklarının kıvrılışı, ela harelerinin yitip giden ışığını tekrar kazanması tanıdıktı. On bir sene evvel cilaları dökülmüş o parkta tek bir sözü ile kırılmış çocuk kalbine yara bandı olduğu minik kız çocuğuna da böylesi içten ve sıcak gülümsemişti. 

05.07.2016

Kapak tasarım @bipolauthor a aittir.Tekrar tekrar teşekkür ederim.

Bence yazmaya devam etmelisin. Asla cesaretini kaybetme. Bu kitabın bölümlerini merakla bekliyorum ve kütüphanemde yer aldı bile :)
Sana guveniyorum boyle cumleler kurabilen,dusuncelerini yalin bi sekilde bu kadar iyi anlatabilen, hele birikimi bu kadar fazla birisinin zaten cesaretlendirmeye ihtiyaci yok. Yaz gitsin devami elbet gelecek. Hemde cok guzel bi sekilde. Sonuna kadar sana guveniyorum
Çok teşekkür ederim. Ben de hemencecik atarliyi okuyup seninle paylaşacağım. 😊