NEW: Introducing Tap. Addictive chat stories for your 📲 Now in 10 languages
DOWNLOAD NOW!
Sound of Silence

Sound of Silence

7.7K Reads 1K Votes 37 Part Story
Erzë By ErzaOsmani Completed

Qendroja e palevizur sikur te ngrija nga te ftohtit.E perqendruar ne nje fotografi.Fotografine te cilen e ruaja me mall.Portreti i tij me buzeqeshte.Sa do doja ta kisha prane,ai me magjepste.
Por une prape ,rrija kryelarte dhe me ky portret u tret ne kujtime.Mbeti veqse nje fotografi qe sduhej ekzistuar.Sepse u shkrep ne momentin e gabuar,u shkrep nga shpirti im ende i pa kuruar nga plaget.Por ai u lodh dhe sot kjo mbeti veq nje premtim qe su realizua dhe sdo realizohet.
Ehh,Isabele,qfare i bere vetes.
Tani eshte koha,shko,kerkoje,gjeje..
Dhe me e rendesishmja tregoji se e dashuron Isabele.
Mos bej me gabimin e njejte e dashur...


Isabela,nje vajze e alkoolizuar bie ne dashuri me personin e gabuar.
Por qfare ndodh kur ne jeten saj shfaqet edhe nje person tjeter ?!
Dy zemra te thyera qe kerkojne pak dashuri dhe nje tjeter qe eshte i etur per hakmarrje...

cover credit:@sidorelahasa

angela_angel1 angela_angel1 Aug 13, 2016
Aww shm flmm 😘😘😘 cap ishte shmm sprr por zgjati pk 😘😘
sylahana sylahana Aug 12, 2016
Duket qartë se do arrish një sukses të madh me këtë libër të ri..Qe nga kjo pjese aq e shkurter shihet kreativiteti,perpikeria dhe talenti i nje poeteje si ty.Shpresoj te arrish çdo gje qe deshiron me punen dhe pasionin tend..Te dua shume,mos heq kurr dore!
_mikaeka_28 _mikaeka_28 Mar 07
Super si pjese e pare 
               Se di kush ishte ai mavria qe e paska tradhtu po mir paska ba , pa e njof mpelqeu ky toni per isabelen :p :p
-Erisa- -Erisa- Aug 22, 2016
Si e kam lene pa lexuarrrrrrrr im so stupid
               Ishte super me pelqeu shume shume shume te uroj suksese❤
gjergjloka gjergjloka Aug 13, 2016
Daaamn guuurl! Love the story! Ma bej Tonin me less creepy please! Dhe shume faleminderit! Je shume e mireeee:)
Klarisa_black Klarisa_black Aug 13, 2016
sh e bkr pjesa e pare dhe me t vertet domethenese <3 suksese ne vazhdim Xp