BİR DEMET DUÂ 2 #wattys2016

BİR DEMET DUÂ 2 #wattys2016

10.1K Reads 2.6K Votes 60 Part Story
Mehmet ÇELİK By Huzur_secde Updated Nov 23

Selamun Aleyküm Arkadaşlar. Sizinle uzun bir zamandır beraberiz. Ömür verdikçe Allah olmaya da çalışacağım inşa'Allah. Bir Demet Dua kitabını aslında bitirmeyi planlıyordum. Çünkü güzel olmadığını düşünüyordum. Ben bu düşünceler içindeyken elhamdülillah sizler beni bu fikrimden caydırdınız. İslami yolculuğumuz sizinle beraber bu kitapta da sürecek inşa'Allah. Bir Demet Dua kitabının ilk serisinde acemi olabiliriz, çünkü ilk defa burada kalemle kağıdı buluşturmuştuk. İlk seri bizi, yavaş yavaş geliştirdi. Kardeşlerim sizlerin sayesinde ben varım. Sizler yoksanız benim hiç bir anlamım yok. Destekleriniz için sizlere çok çok teşekkür ederim Allah hepimizden razı olsun inşa'Allah. (Tabi önce sizden sonra benden :) ) Şimdi gelelim kitabın içeriğine; Neler olacak, nasıl bir kitap olacak aklınızda olan tüm sorulara cevap vereceğim inşa'ALLAH.

"
Bilindik üzere, Bir Demet Dua kitabımız belirli bir konu üzerine yazılmış bir kitap değildi. Nasıl değildi diye sorarsanız hemen anlatalım. Yani birden fazla konusu vardı. Öncelik olarak ve her zaman olarak "önce kendi nefsim" diye başlarım ben. Zira kendi nefsini düzeltmeye çalışmayan asla ve asla başkasını düzeltemez. Bende hep kendimden başladım. Zamane gençleriyiz. Hemen hemen hepimizin işlediği hatalar aynı. Örnek olarak "haram sevdalar yani sevgililik durumu, gencim ben şimdi namazı neden kılayım ki, emekli olursam kılarım veya hacca gider gelir sonra kılarım gibi..." Bu gibi hatalar. Bizde bu gibi gençlerin sorunlarını sadece dini yönden değil, her alanda güzelce kırmadan dökmeden gördüğümüz hataları şiire veya yazıya dökerek yüzüne değilde bu yollara başvurarak hallediyoruz. "BİR DEMET DUA 2" adlı kitabımız herkese hayırlı uğurlu olsun. Dua ve desteklerinizi bekliyorum. Ha son olarak da şunu açıklamadan olmaz. "Baya istek geliyor kitap okumam için, ayrıca demeyin sizin gibi b

halimesada halimesada Jul 07
Allah senden razı olsun kitaplarının bana çok faydası oldu
"Yâre yaptığın dualar kabul olmuyorsa ve yâr gelmiyorsa kalbe (ki illaki gelir) demek ki gönlün temiz değil." yanlış anlamda aceba ne kadar doğru?
Gerçi yar gelirse temiz kalbe gelir demişsiniz oda doğru.
nigartaycur nigartaycur Aug 09
Selamun aleykum kardeşim eline yüreğine sağlık hayırlı olsun
Dolunay_7 Dolunay_7 Jun 27
Edep insan insan eder belki sultan eder. 
               Yüreğinize sağlık kardeşim
halimesada halimesada Jul 07
Selanım aleyküm kardesim kusura bakma attın msjlara cevap veremedim hesapta sorun var