Double Trouble(Shqip)

Double Trouble(Shqip)

4.3K Reads 587 Votes 26 Part Story
Marina By Ma_rina11 Updated Oct 18

Richard Rajen ishte nje nder gjykatesit ma te mire te vendit.Ai ishte shume ambicioz dhe gjithmon arrinte ate qe donte.
Pervec punes ai kishte edhe nje familje te mrekullueshme,gruaja e tij Rebeka ishte gjithashtu nje grua shume e suksesshme.Edhe pse me profesione te ndryshe ai gjykates ndesa kjo aktore nuk i pengonte per te qene nje familje e lumtur.
Lumturia me e madhe e tyre ishte kur ne jete erdhen dhe dy femijet e tyre.Ne ato momente e quanin veten te kompletuar.
****
Richard erdhi nga puna,tek dera e priste e shoqja Beki.
Mire mbrema zonja ime.
Mire se erdhe zoteria im.

Ata kishin nje dashuri te madhe per njeri tjetrin.Ne syte e te shoqit Beki vuri re gezim.
Eja Richard te pushosh dhe me thuaj çfare ke ndodhur sot qe qenke i lumtur.
Oo po thirri femijet Rebeka,kam nje lajme shume te mire,-tha ai i entuziazmuar.

Pasi degjoj kete ajo shkoj tek dhoma e djalit te saj qe ishte 10 vjeç,nje çamarrok shume i lezetshem.Sa e pa te emen iu hodh ne qafe duke e perqafuar.
Bir ti je vete d...

_mikaeka_28 _mikaeka_28 Jun 24
bukur
               E sigurt qe nuk na del ndonje love story nga keta te dy?