Minerva 2099

Minerva 2099

19.8K Reads 2.2K Votes 50 Part Story
Bartłomiej Sztobryn By BartlomiejSztobryn Updated Mar 14

Pod koniec dwudziestego pierwszego wieku projektowanie człowieka stało się faktem. Rozwój modyfikacji genetycznych sprawił, że rodzice mogą zaprojektować swoje dziecko tak, by w przyszłości stało się tym, kim chcą. Zniknęły choroby, zniknęły błędy ewolucji. Nie zniknęła jednak ludzka natura.
  
  Możliwości, jakie daje projektowanie genetyczne pozostaje w rękach korporacji sprzedających swoje usługi za ogromne kwoty, co pogłębia rozwarstwienie społeczne. Podczas gdy bogaci są coraz doskonalsi, biedni borykają się z czarnym rynkiem genów, mutacjami i skorumpowanym rządem. Radzą sobie więc jak mogą, używając w zastępstwie cybernetycznych usprawnień. Jednak cena bycia bardziej wydajnym bywa wysoka.
  
  Nadia ma wszystko. Piękne ciało, bystry umysł. Jest dzieckiem doskonałym. Zaprojektowana przez matkę - szefową korporacji Exelixi - by pewnego dnia przejęła imperium inżynierii genetycznej. 
  Czy jednak dziecko okaże się posłuszne matce? 
  Czy da się w stu procentach kontrolować drugiego człowieka? 
  Zwłaszcza jeżeli ów człowiek odkryje pewien skrzętnie skrywany sekret?

MikaCambio MikaCambio Aug 30, 2016
Trzeci raz to samo wyrażenie; sądzę, iż można tego uniknąć
AdelinaTulinska AdelinaTulinska Oct 14, 2016
Hejo fajnie obrazowo piszesz . Mam tylko małą uwagę: czemu cali a nie centymetrów ?:D
MikaCambio MikaCambio Aug 30, 2016
Wątpię w potrzebę istnienia tego przecinka po "Weź"... :"
DZ_Dany DZ_Dany Dec 18, 2016
Przyznam ze sie nie spodziewałem tak dobrego opowiadania sf z fabułą na terenie Polski :) Promuj polskość! Ja też to robię :) świetnie piszesz i na pewno spędzę sporo czasu na czytaniu Twojej twórczości :)
A więc jestem tu i czytam wstęp i już po tej małej części jestem w stanie stwierdzić, że to będzie cholernie dobra historia. No nic, idę czytać dalej.
njuuna njuuna Oct 26, 2016
To jest świetne, od dawna nic tak dobrego się tu nie trafiło. Podoba mi się ten świat