HİÇ / #Wattys2016 / İSLÂMÎ / Kül Serisi - 1

HİÇ / #Wattys2016 / İSLÂMÎ / Kül Serisi - 1

16.8K Reads 1.2K Votes 17 Part Story
n ü a n s By kalbedokunanharfler1 Updated Oct 30, 2016

07.06.2016

'Hiç'liğe bürünmüş bir kız. 

Zihninin karanlık zindanlarında yaşayan bir mahkum. Toprağın kokusu insanda nasıl bir etki bırakır? Yağmur tenine değdiğinde ne hissedersin? Karanlığın kıyafeti var mıdır? Aydınlığın?

Zihnindeki zindanlara esir düşmüş. Kelimeleri dipsiz bir kuyuya atlamış, harfler elini kolunu bağlayıp onu da atmaya çalışıyor. 

Kalbinde bir mahkum, her gün bir çizik atar, günleri sayar. Her çizik biraz daha kanatır kalbini, biraz daha sessizleştirir kendini. 

Ciğerlerindeki zindanlarda mahkum olarak yaşamaya hazır toprakvari bir koku, zümrüt rengi gözlerini bir türlü bulmayan orman rengi bir çift göz. 

Yıllarca mahkum olarak yaşadığı zindandan kurtuluş var mıydı? Bu sorunun cevabını belki kelimelerde, belki bir günlükte, belki de sayfalar dolusu bir yazıda bulacaktı. Öğrendikleri onu başka bir zindana mı hapsedecek yoksa zindanlardan mı kurtaracak? 

Bu hikaye, birbirinin adı olan Sureleri okuyup dinleyen orman gözlü adam ile zümrüt gözlü kadının hikayesi.

madamdalya madamdalya Aug 31, 2016
Kuzum aynı paragrafta aynı kelimeyi iki defa kullanmamalsn bence hissetmek kelimesinin es anlamlisini kullanabilirdin paragrafn sonunda. Umarm kırıcı bir şey söylememisimdir.
madamdalya madamdalya Aug 31, 2016
Çok güzel bir anlatm tebrik ederim cancagzm ♥ hayran kaldm doğrusu
Atiye2z Atiye2z Aug 07, 2016
Tek kelimeyle harika. Betimlemelerin üslubun yazım tarzın cok cok güzel. Diyecek birşey bulamıyorum. İlk bölümden duygularını bukadar iyi karşı tarafa gecirmen de ayrı güzel ♡ neyse uzatmadan Hemen diğer bölüme geçiyorum ^^
daima_174 daima_174 Oct 09, 2016
Konuşsan kimse seni duymazdı, yardım istesen kimse etmezdi, sen hayallerinle tek başına yaşarken zamanla onlarıda kaybetmeye başlardın:'(
elifaslanbas elifaslanbas Aug 15, 2016
Okyanus göz, Zümrüt göz hikayelerde. Kahverengi göz geni bizde 
               (Her renk güzeldir bakmasını bilirsen ♥)
- - Jul 13, 2016
Gerçekten beğendim. Tanıtım çok güzel olmuş ellerine sağlık 😍😊