Introducing Tap by Wattpad!
Discover addictive chat stories from your favourite Wattpad writers that will make you go 😮😍🔥
CHECK IT OUT
Avengers: Mroczna Zagłada

Avengers: Mroczna Zagłada

1.7K Reads 184 Votes 10 Part Story
Błaszczykowska By Blaszczykowska16 Updated Feb 04

Od wojny bohaterów mija miesiąc. Steven Rogers i Anthony Stark postanowili zawrzeć rozejm. Jednak ich stosunki bardzo się ochłodziły. Odkąd stanęli po przeciwnych stronach, nie uważają się już za przyjaciół i dosyć często się kłócą. 
 Steve nadal nie może zaakceptować niektórych zasad ONZu, których Avengersi zdecydowali się jednak przestrzegać. Tony zostaje nowym szefem T.A.R.C.Z.Y, a do frakcji dołącza nowy członek - James Barnes. 
 Dni mijają Avengersom na ogół spokojnie. Czasem zmierzą się z jakimś drobnym przestępcą, czasem nudzą się z braku większego zajęcia. 
 Jednak pewnego dnia ten spokój zostaje przerwany. Do uszu Avengersów dochodzą niepokojące wieści ze stolicy. Dzieją się tam dziwaczne rzeczy. Ludzie są wystraszeni. Wybuchają zamieszki. Zaczyna się straszliwy zamęt i panika, a wszystko to przez niejakiego Mrocznego. Jest coraz bardziej niebezpiecznie. Rząd jest kompletnie bezradny i nie wie, jak poradzić sobie z nowym zagrożeniem. Złoczyńca jest groźny i ponoć nieśmiertelny, a do tego skutecznie się ukrywa. Dysponuje też ludźmi, którzy są gotowi zrobić wszystko, aby mu tylko dopomóc. Jedyna nadzieja pozostaje w nieustraszonych Avengersach. 
 Celem Mrocznego jest rozpętanie jak największego chaosu i zdobycie władzy. Wkrótce okazuje się też, że jego największą ambicją jest zniszczenie organizacji Avengersów.
 Wszystko to prowadzi do nieuniknionej bitwy, w której zwycięstwo odnieść może tylko jedna ze stron. Agentów T.A.R.C.Z.Y. czeka jednak niełatwe zadanie. Przeciwnik jest doświadczony, przebiegły, a do tego ma znaczą przewagę liczebną. Jak potoczy się to starcie? Czy Starkowi i spółce i tym razem się powiedzie?
 
 
 
 ******************
 Uwaga! Od razu mówię, że opowiadanie jest moją wersją i piszę je według swoich pomysłów, więc proszę nie czepiać się o niektóre rzeczy i zwroty akcji. Ostrzegam też, że występuje tu wątek miłosny.

Clawdiki Clawdiki Jun 05, 2016
No no zapowiada się bardzo ciekawie :) dzięki za pozdrowienie
AniolekzPiekla AniolekzPiekla Jun 18, 2016
01:19. Wszyscy śpią. Patrycja śmieje się jak psychopatka. 
               Norma