KIZIL ANKA

KIZIL ANKA

183K Reads 15K Votes 53 Part Story
Melek Gürsoy By burmeser Completed

"Okyanus bile sana aşıkken ölmeyi bekleme.."

***

Çok uzun yıllar önce iyilik, cesaret ve güzellik kavramları birleşerek yeniden anlam kazandılar ve mükemmel ipeksilikte tüyleri olan bir anka kuşunu yarattılar. Güneş kadar parlak kızıl tüyleri olan bu ankanın adı Sky idi. Kızıl tüylerine nazaran masmavi gözleri olan Sky evreni değiştirebilecek bir güce sahipti. Ta ki bir gün güçsüz düşüp birleşebileceği bir ruh arayana kadar.. 

Sky gölgeye çekilmeden önce kehaneti bütün evrene duyurdu. Bu kehanet yıllar sonra unutulacak olsa bile Sky bir gün geri dönecekti. Kehanetin hala hatırlanan bölümü şu cümlelerden oluşur;

"Ben evrenin en güçlü varlığı olan anka kuşu Sky..  Güçsüz düşmüş veya ihanete uğramış olabilirim. Bir gün bana gelecek olan temiz kalpli bir ruh ile geri döneceğim düşüncesi sizi tetikte tutsun. Güç kazanıp geri döndüğümde eskisi gibi olmayacak ve kendime benzemeyeceğim. Fakat öyle bir ruh seçeceğim ki kendime.. Bu ruh hem iyiliği hem cesareti hem de güzelliği barındıracak yüreğinde!"

*Bu hikayenin tüm hakları bende saklıdır!

Kapak Tasarımı; @Azizegkc

azizpolatx azizpolatx Dec 03, 2016
Arkadaşlar yeni yazdığım "Gliese 581" adlı kitaba bakarsanız sevinirim...
Nesibeam Nesibeam Dec 27, 2016
Abi bu nasil ilk hikayen oluyor cok iyisinn. Insaallah benim hikayem de bu kadar okunur ve begenilir 😭
risk108 risk108 Sep 03, 2016
Başlangıcı güzel inşallah heyecanla okuyabileceğim bir kitaptır
zhr_wtpd zhr_wtpd Dec 12, 2016
Kurgusu için aylarca uğraştığım, Fantastik hikayem Cesaret Madalyonu'na yorum ve oylarınızı bekliyorum :) Şimdiye kadar okuduklarınızdan çok farklı bir kitap..
LadyFantastik LadyFantastik Sep 03, 2016
Hikayeni anlatış dilin güzel ve akıcı, karakterini çok beğendim. Sen de benim hikayemi değerlendirir misin? Yorumlar benim için gerçekten çok önemli :) <3
sudeyildirim412 sudeyildirim412 Sep 09, 2016
Ehuehuehuehueheu kendini öldürdü salak boşu boşuna aösğkdidkdidmd