GELİN

GELİN

168K Reads 6K Votes 18 Part Story
ℵ By thegrigandalf Updated Jan 07

TÖRE ADI ALTINDA YİTİP GİDEN HAYATLAR...
 
 GELİN
 
 "Hüküm verilmiştir kuremin! (oğlum) Gülnaz kızın yerine, kardeşi Dila ile berdel yerine getirilecek. Siyamin Kureşi'nin kızı Dila, senin karın olarak bu eve gelin gelecek." Daha bir hafta önce o evden bir cenaze kalktığını unutmuş gibi konuşuyordu Afran Ağa. Unutulacak gibi miydi? Oğlunun yıllardır aşkıyla yandığı, sonunda kavuşmaları berdel sayesinde olacak Gülnaz'ı vermişlerdi kara toprağa. 
 
 Yas tutulmuştu. Yürekler hala bu acıyla yansa da, kan davasını önlemek için bir an önce berdeli yerine getirme görevi iki hanenin ağaları Afran Ağa ve Siyamin Ağa'ya düşmüştü. 
 
 "Sevdiğim kadının kardeşini karım diye bu eve getiremezsiniz baba!" Berzan Karahan kara gözlerindeki kararlılıkla bu hükmü bozar, yeni bir hüküm yazardı. Göz ucuyla bile bakmadığı kadını nasıl kabul ederdi? Hele ki yüreğinde hala Gülnaz'ın acısı ve aşkı yatarken. 
 
 "Kabul et oğul. Kan davasına yüreğim dayanmaz. Şirin'im gitti benim! Sizi de kaybedemem kuremin." Didar Xanım bir köşede gözyaşlarıyla oğlunu vazgeçirmeye çalışıyordu. İşe yaramayacağını bile bile...
 
 "Gerekirse Karahan soyadı zihinlerden silinir Daye. Gerekirse iki aşiret de kan davasıyla gömülür bu topraklara. Ama o kız bu eve adımını atamaz! Hele ki ismi benim karım olarak ağızlara bile alınamaz!"
 
 Son sözleri ateş saçan dudaklarından ağır ağır dökülmüştü Berzan Ağa'nın. Tüm konağın kulaklarında da yerini almıştı bu cümleler. Lakin Afran Ağa bir an bile tereddüt etmemişti. Oğlu ne derse desin bu berdel olacaktı.
 
 Kapak: @sosyalbukalemunn (Dilan Aladağ)

 • ağa
 • berdel
 • berzan
 • gelin
 • karahan
 • mardin
 • wattys2017
 • ölüm
asosyalimbenn asosyalimbenn Jul 14, 2017
Ah Sende adlı hikayemi okuyup, takip ederek destek olabilirsiniz. Görüşleriniz benim için önemli :)
HamzaCifti HamzaCifti Apr 19
Çok güzel çok işten bir tanıtım olmuş inşallah emeyininde karşılığını alırsın
asosyalimbenn asosyalimbenn Apr 20, 2017
Sevdiğim kurgulardan biri :) inşallah emeğin sonuçsuz kalmaz :) Eğer sizde bu tarz seviyorsanız hikayeme göz atabilir oy ve yorum bırakabilirsiniz :) https://www.wattpad.com/309595066-ah-sende-b%C3%B6l%C3%BCm-1-%27y%C3%BCrekli-bir-kad%C4%B1n-ak%C4%B1ll%C4%B1-bir
HamzaCifti HamzaCifti Apr 19
Arkadaslar ahsende kitabını okumayanlar kesinlikle okumalisiniz bence muhteşem bir kitap
DamlaSUs DamlaSUs May 21, 2016
Kesinlikle okurum. O yakarışların derinlerine inmek istiyorum
ilayda622 ilayda622 Jun 14, 2016
Wawww beğendim devamını bekliyor olacağım.. Mardinliyim.. okumaya devam edeceğim hatta yorumsuz bir bölüm bırakmayacağım çünkü doğduğum topraklara güzel aşk hikayeleri serpiştirip okumak zevkli olur...😊😊