Co wiesz o potworach?

Co wiesz o potworach?

175K Reads 18.3K Votes 32 Part Story
Człowiek z lasu By Reszka Updated 12 hours ago

Każdy chce być idealny. Nie sprawiać problemów rodzinie, zadowolić rodziców, być pięknym, mądrym, wzorem do naśladowania. Ale czy chcielibyście żyć w świecie, w którym każdy człowiek jest identyczny? Zarabia tyle samo? Nie ma kłótni? Nie ma kolorów? Imion? Emocji? Wspomnień? Nadziei? Marzeń? Przyjaciół?
Właśnie w takim idealnym świecie żyją idealni ludzie. Nie zadają pytań, nie chcą wiedzieć więcej, niż potrzebują do pracy, po prostu robią to, co ktoś im każe, a każdy ich dzień jest identyczny... Ale co, jeśli mały chłopiec, przez "przypadek" wejdzie do laboratorium swojego ojca-naukowca? Zacznie dowiadywać się o prawdziwym świecie, który jest za kopułą? Co zrobi ze zdobytą wiedzą? Pewnie się nią z kimś podzieli, na przykład ze znajomą pięciolatką. A co dalej? Nie wiem, w końcu to jedynie dwójka dzieci, a dzieci nie do końca zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą je spotkać.
Ale czy ten idealny świat na pewno jest taki idealny? Jakie sekrety skrywa? A co z wielką wojną, o której nikt nie pamięta? Kto dowodzi innymi? Czemu komuś zależy, by wszyscy byli identyczni i pozbawieni własnej woli? Co spowodowało, że ludzie zgodzili się na zamknięcie pod kopułą? Czy plotki mówiące o potworach są prawdziwe? Stara przyjaźń przetrwa ciężkie chwile? A zwykła ciekawość jednego dziecka, może odmienić życie miliona osób? 

Kto jest prawdziwym potworem? ~.~
Okładkę wykonała @Beza

Rozdziały będą przeważnie krótkie (około 1000 słów).

Sonca_ Sonca_ Jan 14
No nie powiem, zacny wstęp :D Ale najważniejsze: kiedy kolejny rozdział? Bo ten z staruchem wredotą strasznie krótki :(
Alicecola20 Alicecola20 Jan 14
Kolejny dowód że żyjesz!!! Hurrrrrrra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!😂😂😂
Lichillanda Lichillanda 3 days ago
Świetny wiersz.. przyciągający. I tak właśnie chyba powinien działać ☻
szizao szizao Feb 05
WOW! To było bardzo mocne... Na pewno będę czytać. Bardzo gratuluję autorce wiersza. To było po prostu CUDOWNE! Kilka razy przeczytałam ten prolog i nadal mi się nie znudził... GRATULUJĘ!!! <3
JinaYooLee JinaYooLee Jan 14
Ten wiersz jest przewspaniały tak jak okładka. aż chce sobie go na ścianie napisać
@zielona-marakuja 
               Przeczytaj preludium.
               A PÓŹNIEJ (W KOŃCU) CAŁOŚĆ!