Co wiesz o potworach?

Co wiesz o potworach?

274K Reads 28.8K Votes 42 Part Story
Człowiek z lasu By Reszka Updated 3 days ago

Każdy chce być idealny. Nie sprawiać problemów rodzinie, zadowolić rodziców, być pięknym, mądrym, wzorem do naśladowania. Ale czy chcielibyście żyć w świecie, w którym każdy człowiek jest identyczny? Zarabia tyle samo? Nie ma kłótni? Nie ma kolorów? Imion? Emocji? Wspomnień? Nadziei? Marzeń? Przyjaciół?
Właśnie w takim idealnym świecie żyją idealni ludzie. Nie zadają pytań, nie chcą wiedzieć więcej, niż potrzebują do pracy, po prostu robią to, co ktoś im każe, a każdy ich dzień jest identyczny... Ale co, jeśli mały chłopiec, przez "przypadek" wejdzie do laboratorium swojego ojca-naukowca? Zacznie dowiadywać się o prawdziwym świecie, który jest za kopułą? Co zrobi ze zdobytą wiedzą? Pewnie się nią z kimś podzieli, na przykład ze znajomą pięciolatką. A co dalej? Nie wiem, w końcu to jedynie dwójka dzieci, a dzieci nie do końca zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą je spotkać.
Ale czy ten idealny świat na pewno jest taki idealny? Jakie sekrety skrywa? A co z wielką wojną, o której nikt nie pamięta? Kto dowodzi innymi? Czemu komuś zależy, by wszyscy byli identyczni i pozbawieni własnej woli? Co spowodowało, że ludzie zgodzili się na zamknięcie pod kopułą? Czy plotki mówiące o potworach są prawdziwe? Stara przyjaźń przetrwa ciężkie chwile? A zwykła ciekawość jednego dziecka, może odmienić życie miliona osób? 

Kto jest prawdziwym potworem? ~.~
Okładkę wykonała @Beza

Rozdziały będą przeważnie krótkie (około 1000 słów).

Ten wstęp... ZAJEBISTY WIERSZ. @arhixvelshadowwithin jeśli masz jeszcze jakieś wiersze... TO JA CIĘ BŁAGAM. WYŚLIJ COŚ NA PRIV *^*
Taaak, w końcu mogę czytać, zabiorę się za to jak wrócę do domu <3
netmix24 netmix24 Jun 24
to. jest. jeden. z. najpiękniejszych. wierszy. jakie. czytałam!!1
Wikssi Wikssi Apr 22
Teraz mogę umierać. Chciałam przeczytać to opowiadanie już dawno, a teraz mogę to wreszcie zrobić, jej! Dziękuję za to, że postanowiłaś je przywrócić :)
___Arsen___ ___Arsen___ Jun 22
Hehe. Czytałam to już chyba z poprzedniego konta. I biorę się za czytanie jeszcze raz. Tym razem do końca <3
kocurek1221 kocurek1221 May 20
Bardzo fajne tylko szkoda ze nie kogoś innego 😊😊😜👼