For every story tagged #WattPride this month, Wattpad will donate $1 to the ILGA
Pen Your Pride
My policeman (shqip)

My policeman (shqip)

28.2K Reads 2.6K Votes 39 Part Story
baby_her By baby_her Completed

Dashuria eshte e vetmja ndjenje qe njeriu nuk e komandon dot. 
Ai eshte nje police i cili e dashuron profesionin e tij, ose keshtu duket. 

Ajo nje nxense ne shkolle te mesme babai i se ciles eshte burgosur per shume krime. 

Fati i vendos ata perballe njeri-tjetrit por a do mundet dashuria e tyre te perballoj cdo sekret dhe cdo penges? A eshte ajo dashuri e vertete?


"Ke te drejte nese ti do te me kishe treguar une nuk do te isha lidhur me ty, edhe sikur te dashuroja vertet" 

"Cfare do te thuash me sikur te dashuroja vertet?" -nuk ndjeja me asgje po prisja nga casti ne caste te bija ne toke

"Te lutem Greis mos bej keshtu.Te dy e dim shume mire qe thjeshte kemi kaluar kohen me njeri-tjetrin thelle brenda asnjeher se kemi dashur njeri-tjetrin." Ndalon qe te merte pak fryme nuk mund ta shikoja dot ne fytyre nuk mundja po ndjeja aq shume neveri ne ato caste per ate njeri sa smundte te thuhej"Mos me thuaj qe ti mendoje se lidhja jone do perfundonte sic perfundoj perrallat 'dhe ata jetuan te lumtur pergjithmone'?"

Nuk po mundja te merrja dot fryme gjithcka perreth po me rrotullohej....

 • aksion
 • albania
 • drame
 • mister
 • shqip
Sejda123 Sejda123 Apr 16, 2016
Qenka gallat ky libri ishalla te jet i gjate polici se vde per djemte e gjate ❤️❤️😂
Ina222 Ina222 Apr 16, 2016
Uaaaaaa djali I bukur qenka dhe I shkathet .Me pelqen .kjo histori eshte e bukur
lola_z_ lola_z_ Apr 17, 2016
Qyqja ...shpresoj mos eshte babaj se erdha dhe e vdiqja...ah me det me det
               Libri eshte shun interesant dhe I bukur të lumt motra ...
Sejda123 Sejda123 Apr 16, 2016
Po babai i saj meret me te vertet me pun te pista? Sa gjyna 😢