Chwile Chłodu

Chwile Chłodu

2.7K Reads 379 Votes 13 Part Story
Martwy Kruk By MeredithSaeth Updated Nov 09

Ludzie uwielbiają układać czarne scenariusze. Oczekują powstań, wojen, rewolucji, które zapewnią im dystopijną przyszłość. Błąd, dystopia przychodzi w ciszy. Wkrada się do systemów jak szpieg i niszczy je od środka.

Teevare zamieszkuje Thydo, miasto należące do Unii Zimnych Krajów. Ma rodzinę, która nieszczególnie przejmuje się jej losem, i pewien błąd genetyczny, który nie pozwala jej przystosować się do stylu życia, jaki narzuca państwo. Nie chce być Zimną, nie zamierza zapomnieć o uczuciach.

Jeden dzień kompletnie zmienia jej życie. Dziewczyna trafia do Dzielnicy Ciepłych, miejsca, które zamieszkują ludzie o owej wadzie. Szybko przekonuje się, że świat wygląda trochę inaczej od jego wizji, kreowanej przez rząd.

#10 w Science Fiction - 23.10.2016r.

vincenturis vincenturis Apr 09
Nie lubię cię. Ja tu mam za tydzień egzamin i powinnam się do niego uczyć, a ty takie ładne rzeczy publikujesz :o Nie zdam przez ciebie do liceum, zobaczysz ;)  (laureat z ruskowo jazyka, ale ćśś...)
Mam jeden mały komentarz. "Słowa tabu" to słowa zakazane, a tobie chodziło chyba o coś innego :)
wiecznyr wiecznyr May 05
Podoba mi się, a nawet więcej - brzmi znajomo - ale nie w złym sensie! Nie jak plagiat, jak... coś bliskiego. Może trafiłem? Może słyszałaś o Wiecznyrze? Warto spróbować... Zabieram się za czytanie kolejnych części, może tam znajdę więcej wskazówek.
Świetne, moje pierwsze sci-fi i chyba zacznę obkręcać się w tych tematach dzięki tobie. Miło się czyta a okładka wpada w oko, tylko szkoda że nie ma znaków diakrytycznych ("L–Ł" "S–Ś" "E–Ę")
PastelAvrey PastelAvrey Apr 10
Bardzo mi się podoba, zawsze podchodzę z dystansem do opowiadań tego typu na wattpadzie, bo trudno jest znaleźć takie które przyjemnie się czyta i nic nie gryzie w oczy. Twoje zapowiada się świetnie!
- - Apr 09
Narazie nie zepsułaś😂😂😂 Czekam na pierwszy rozdział❤