Skazani

Skazani

9K Reads 743 Votes 9 Part Story
slowcykada3301 By slowcykada3301 Updated May 25, 2016

Rok 1842, Paryż. Polską emigracją wstrząsa wieść o tajemniczym człowieku, który pod pojęciem wspólnoty religijnej jedna sobie narodową inteligencję. Jednym z pierwszych i najgorliwszych jego wyznawców staje się Adam Mickiewicz.
 Wkrótce jednak twardo określona struktura towianizmu ma zostać zaburzona przez nowego członka, który wybrany zostaje przez samego Mistrza. Młodego autora "Kordiana" czeka jednak w tym mistycznym i pełnym podejrzanych zabiegów świecie więcej wyzwań i przeciwności, niż mógł kiedykolwiek przypuszczać.
 Gdzie stoi granica między stowarzyszeniem a sektą? Co stoi za przydzieleniem Juliusza Słowackiego do Koła Sprawy Bożej? I w końcu: Czy burzliwe relacje obu wieszczy pozwolą na wspólne dotarcie do prawdy?

________

Wszelkie postacie i miejsca tutaj przedstawione sa autentycznie. Jedynie akcja i jej przebieg jest moim własnym wymysłem literackim. Miłego czytania.

  • mickiewicz
  • paryż
  • pisarze
  • poeci
  • słowacki
  • słowackiewicz
  • xix
zyciejestnowelom zyciejestnowelom Mar 27, 2016
To jest gejowe i nic mnie nie przekona, że nie. Towiański, ty hetero sekciarski zjebie. milion/10
spacepumpum spacepumpum Apr 03, 2016
czy musiałaś użyć akurat słowa 'obciągnął', teraz widzę w głowie tylko mickiewicza na klęczkach
JustynaNadonek JustynaNadonek Mar 29, 2016
Rozłożyło mnie na łopatki 😮 i nie jest to spowodowane chorobą, która mnie (dosłownie) uziemiła w łóżku. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejny rozdział, o którym czytałam na asku, że jest już gotowy! Nie chcę być niemiła, ale niech korekta się pośpieszy ;D
Antylopa-Wiktoria Antylopa-Wiktoria Apr 14, 2016
Chcę przeczytać kolejne, ale mam jutro matmę i niech gejopowiadanie będzie nań lekarstwem. SERIO, piszesz GENIALNIE. GE-NIAL-NIE. Jestem pod wrażeniem! A jednocześnie jest mi przykro, bo każde moje opowiadanie przy Twoim to ugotowany brokuł (bleh).
AnniexWilkes AnniexWilkes Mar 28, 2016
oficjalnie jestem zakochana w tym opowiadaniu, czekam na następny rozdział z niecierpliwością!
JustynaNadonek JustynaNadonek Mar 31, 2016
Chyba czas założyć nowy team. Tak więc #team(nienormalny zgejony psycholog z zapędami na zbawcę ludzkości z genialnymi tekstami)Towiański 😂👌