Troy(shqip)

Troy(shqip)

49.1K Reads 6.7K Votes 63 Part Story
sidorelahasa By sidorelahasa Completed

" Ti me perdore..... une isha e pambrojtur dhe ti perfitove nga kjo per nevojat e tua egoiste.Ti pe drite tek une dhe vendosje ta shkaterroje ate me erresiren tende.Une doja vetem te te shpetoja por ti vetem me lendoje." syte e saj blu kishin marre nje ngjyre me vibrante, ndoshta nga lotet qe i rridhinin pa pushim. I dukej sikur po copetohej dalengadale, sikur po harronte sesi te merrte fryme, dukej sikur zemra po rebelohej per te pompuar gjakun. Ai e shikonte me syte e tij te akullt por qe ajo mund te betohej se fshiheshin emocione te gjalla nen erresiren e tyre.

"Kam bere gjithcka qe ti ke dashur,harrova veten time per ty Troi,vetem qe te mund te kishte nje te ardhme per ne.Kam luftuar kaq shume per ty por ti vazhdoje te ngrije mure midis nesh dhe une..une nuk di se cfare te bej me teper.Fati na lidhi bashke por ishte zgjidhja jote te qendroje larg meje.Ti me thyeve por une perseri i dashuroja demonet e tu.Une nuk dua te te dashuroj me.Nuk dua te te le te me shkaterrosh perseri.Perse nuk mund te largohem prej teje?"

 Syte e tij po fillonin te ndryshonin ngjyre me siguri ujku i tij po luftonte te dilte ne siperfaqe.Kur syte e tij u kthyen ne te gjelberten e shendritshme ,e gjeti veten te ngjeshur pas murit,kembet e saj ishin ishin kapur rreth belit te tij dhe duart e tij qendronin rreth belit te saj dhe poshte ijeve.Shkendija te zjarrta ndieheshin kudo qe ai e prekte,aroma e tij tunduese ishte shperndare kudo ne ajer.
 "Nuk dua qe te heqesh dore asnjehere prej meje kotele,ti je e imja." tha ai perpara se buzet e tij te shenjonin te sajat ne te nje puthje te rrembyeshme.
 
 KUJDES:Kjo "histori/liber" eshte shkruajtur kur une isha shume me e vogel...jo dhe aq...
 Cover by @SidorelaHasa
 Started 31.05.2016
 Finished . . .(e kam harruar se kur e mbarova)
 #1 in Werewolf
 UNEDITED

 • albania
 • albanian
 • aurora
 • dashuri
 • djall
 • engjell
 • love
 • mate
 • njeri
 • pasion
 • refuzim
 • romance
 • shprit
 • shqip
 • troy
 • tufe
 • ujk
 • werewolf
AuroraSiller AuroraSiller Apr 04, 2017
Jam ne fillim te historise
               Kam pune tshkoj deri tek fundi😂
RebekaMoonie RebekaMoonie Apr 09, 2017
Nice si pjese e pare. Apo nuk vdes per kto me werewolf une 😂😍😍❤
just_e7m just_e7m Aug 15, 2016
Pyetje:sa kohe kalove ne google qe gjete gjithe keto gjera per njrz ujq(nqs kto dihen nga te gjithe me falni per injorancen :p )
albania-love albania-love Jun 12, 2016
Shumm liber i bukur edhe pse kapitulli i par Im in love👏👏👏
-going-mad- -going-mad- Jun 02, 2016
Lum si ju 
               Ne shqiptaret 
               Kemi ne gjen 
               Te jemi pak te lajthitur
MajkMajk MajkMajk Jul 18, 2016
Sh imagjinat te bukur paske😉 .. shpresoj qe 1 dite te behesh 1 shkrimtare e mirfillte ❤❤ suksese..