Piękna i Bestia

Piękna i Bestia

34K Reads 5.1K Votes 44 Part Story
Mała Migotka By MalaMigotka12 Updated Jul 26

Jest rok 2014. Maria niedawno skończyła dwadzieścia lat, ale już poznała trudy życia. Jej ojciec - z wykształcenia piekarz, przez wiele lat pracujący jako budowlaniec, z dnia na dzień traci pracę. Matka chora na dokuczliwy reumatyzm nie jest w stanie utrzymać rodziny, a sama dziewczyna zarabia zbyt mało, by wieść z rodziną jako takie życie. Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy na jaw wychodzi sekret skrywany przez głowę rodziny - z braku pieniędzy mężczyzna zapożycza się i rozpoczyna pracę u mafii. Kłopoty stają się coraz większe, zwłaszcza, że gangsterzy naciskają na spłatę długu. I nagle pojawia się niewielkie światełko w tunelu, w postaci przyjaciela rodziny - wuja Alberta, od lat pracującego w posiadłości słynnego hrabiego. Wiktor Husarzewski jest samotny, mieszka w zamku odziedziczonym po rodzicach, a ze względu na swój nieprzychylny wygląd, określany jest mianem „Bestii". Albert przejęty sytuacją w jakiej znaleźli się jego bliscy natychmiast zwraca się o pomoc do swojego szefa.
 Od wielu lat osamotniony, ukrywający się w swojej posiadłości mężczyzna, postanawia wziąć pod swoje skrzydła rodzinę Borowskich i zapewnić im schronienie, ale... ale stawia jeden bardzo ważny warunek.
 
 Maria musi wyjść za niego za mąż.
 
 Co zrobi młoda dziewczyna? Jak zachowa się w obliczu takiego wyzwania i najważniejsze - czy będzie w stanie żyć z potworem?
 
 Historia pełna łez, zdrad i nienawiści. Bestia skrywająca gorące serce i młoda dziewczyna gotowa poświęcić życie dla rodziny.
 
 Czy to jeszcze piękna Disneyowska bajka, czy już prawdziwe, okrutne życie?
 
 _______________
 
 Historia dostępna pod adresem: my-beastly.blogspot.com
 
Powieść bierze udział w konkursie "Skrzydlate Słowa"

mlochow23 mlochow23 Jul 28
Intrygujące. Czy Wiktor jest naprawdę taki zły, czy tez chce sprawdzić granice wytrzymałości i lojalności Marii? Nie pasuje mi to, co on do niej mówi z tym, co ona o nim myśli. Więc czytam dalej.
To może być piękna historia. Czuję, że się w niej zakocham.. 😀😊
mlochow23 mlochow23 Jul 27
Zaintrygowałaś mnie tym wstępem i przygotowanym zwiastunem. Biorę się za czytanie.
alineczka_2 alineczka_2 Mar 30
Kurcze! Dopiero zaczęłam czytać a juz mam gęsią skórkę, co nie zdarza się często. ;) Bardzo przyjemny początek. 😍😍😍
Historię czytałam od początku na blogspocie, ale raczej rzadko komentowałam. Postanowiłam przeczytać wszystko jeszcze raz, więc może też skomentuję każdy rozdział. 
               Zwiastun zobaczyłam po raz pierwszy - ciekawy, ale jednak nic konkretnie nie mówiący.
ania8282 ania8282 Feb 03
Ależ mnie zaciekawiłaś. Pięknie piszesz i tajemniczo. Lecę dalej czytać. Pozdrawiam