NEW: Introducing Tap. Addictive chat stories for your 📲 Now in 10 languages
DOWNLOAD NOW!
Jak napisać? - Powieść historyczna

Jak napisać? - Powieść historyczna

7.4K Reads 677 Votes 11 Part Story
Paulinellina By paulinellina Updated Apr 13

Powieść historyczna to gatunek literacki, który staje się coraz bardziej popularny na Wattpadzie. Jednak czy wszystko, co trafia do zakładki " Historyczne", aby na pewno pasuje do tej kategorii opowiadań? 
Nie jestem ekspertem, a jedynie pisarką-amatorką i może to co napiszę, nic nie wniesie nowego do Twojej świadomości na temat powieści historycznych. Jednakże postanowiłam napisać ten skromny poradnik, aby pomóc osobom, które stawiają swoje pierwsze kroki w pisaniu książek z tego gatunku. Ciekawi Cię mój punkt widzenia? Zapraszam do lektury!
_______________________________
Zdjęcie z okładki/ photo used for book's cover © Ana Rosa ( ana-rosa.tumblr.com )

Diana-Iosifowna Diana-Iosifowna Apr 01, 2016
Ja już do "historycznych" nie zaglądam, te wszystkie sale infotmatyczne w przedwojennych szkołach, bardzo mili SS-mani, torty i pianki pieczone na ognisku (nadal podczas tej samej wojny) , autokary itp. mnie zraziły.
Anonimowa Anonimowa Mar 21, 2016
Bardzo dziękuję za wyjaśnienia :D. Coś węszę, że może mi się to przydać na testach :D
Anonimowa Anonimowa Mar 16, 2016
Czytając ostatnie akapity wpadła mi dziwna myśl xD. W sumie z czasem i NASZE opowieści mogą trafić do tej zakładki xD. Jeśli opiszę np. wybory i będzie to książka fabularyzowana to za sto lat ktoś uzna ją za historyczną :D
Maneko243 Maneko243 Sep 06, 2016
Wybacz że się wtrącę, ale nie masz racji. Wszystkie rysunki, nie ważne czy nawiązują do przeszłości czy nie, powinny znajdować się w kategorii "losowo"
Victoria_Mary Victoria_Mary May 30, 2016
Wszystko super, piękne, cód i miód - chętnie przeczytam resztę poradnika ;)
               Mam tylko jedno 'ale'... zbyt często używasz wykrzykniaka lub - co gorsza - trzech. Razi w oczy. Mam nadzieję, że to uwzględnisz ;)
diffciara diffciara Mar 16, 2016
No to mam pytanie: czy gdybym pisała o latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, uchodziłoby to za powieść historyczną? W końcu nie żyłam jeszcze wtedy :D
               I bardzo fajny pomysł z tym porawdnikiem, czasem naprawdę dziwne rzeczy można znaleźć w historycznych...