Japonské Mýty a Legendy

Japonské Mýty a Legendy

35.4K Reads 2.8K Votes 26 Part Story
🐼Pandorožec🐼 By Ann098 Updated Feb 14

Mnohí z nás vedia, že Japonsko je krajina úzko prepojená s duchovnom, mytológiou a vierou v nadprirodzeno. Niektorí Japonci veria, že v okolí hory Fuji sú portály do iného sveta, do dimenzie, ktorá ich privedie do nadpozemských sfér. Nebudeme sa preto diviť, že v okolí Fuji sa nachádza známy „Les samovrahov", kde ročne spácha samovraždu niekoľko tisícok Japoncov. Ľudia žijúci v okolí tohto lesa však nikdy neprišli na toto miesto spáchať samovraždu.

Keď cestujete vlakom, alebo autom v okolí hory Fuji, máte stiesnený pocit. Hore Fuji sa hovorí aj "nebeská hora", pretože podľa legendy spája nebo so zemou. Možno aj kvôli tejto povere ľudí priťahuje tichý les Aogikahara, v ktorom sa podľa niektorých filozofov a metafyzikov nachádzajú portály do iného sveta.

Ste skeptickí a zaiste krútite hlavou. To by ale znamenalo, že si ďalej nemôžete prečítať ani povestné mestské legendy, pretože všetko patrí k Japonsku, všetko je to mýtus a všetko to zároveň môže byť šialenou pravdou.

  • japonsko
  • legendy
  • mýty
  • strach
Ja osobne tomu verím. Na duchov a nadprirodzené javy som verila vždy a nič v zlom, ale skeptikov úplne beznášam! Je to dosť dobré, len tak ďalej!
camila-tops camila-tops Mar 13
jsem asi jedinej komu se líbí co?  😃 (nebo komu by se líbila kdyby to byla pravda) 😃
Malvikna Malvikna Mar 02
A ona žije?Ako teraz dakde lebo som to trocha nepochopila:)
AlexaMetalistka AlexaMetalistka Nov 17, 2016
Nepozná niekto nejaký filn inšpirovaný touto legendou? :) Rada by som si to pozrela :) :D
Sakisnormalday Sakisnormalday Mar 17, 2016
Ešte je ďalšia možnosť, ako sa zachrániť. Máš sa spýtať: "A ja?"
Animals_Girl Animals_Girl Aug 10, 2016
Omg ja nikdy nepôjdem do japonska :D    Normálne sa budem báť 😂😂 ale ako som si čítala komenty tak by som povedala: A ja? 😂😂