Japonské Mýty a Legendy

Japonské Mýty a Legendy

16.8K Reads 1.4K Votes 26 Part Story
🐼Pandorožec🐼 By Ann098 Updated Feb 14

Mnohí z nás vedia, že Japonsko je krajina úzko prepojená s duchovnom, mytológiou a vierou v nadprirodzeno. Niektorí Japonci veria, že v okolí hory Fuji sú portály do iného sveta, do dimenzie, ktorá ich privedie do nadpozemských sfér. Nebudeme sa preto diviť, že v okolí Fuji sa nachádza známy „Les samovrahov", kde ročne spácha samovraždu niekoľko tisícok Japoncov. Ľudia žijúci v okolí tohto lesa však nikdy neprišli na toto miesto spáchať samovraždu.

Keď cestujete vlakom, alebo autom v okolí hory Fuji, máte stiesnený pocit. Hore Fuji sa hovorí aj "nebeská hora", pretože podľa legendy spája nebo so zemou. Možno aj kvôli tejto povere ľudí priťahuje tichý les Aogikahara, v ktorom sa podľa niektorých filozofov a metafyzikov nachádzajú portály do iného sveta.

Ste skeptickí a zaiste krútite hlavou. To by ale znamenalo, že si ďalej nemôžete prečítať ani povestné mestské legendy, pretože všetko patrí k Japonsku, všetko je to mýtus a všetko to zároveň môže byť šialenou pravdou.

AlexaMetalistka AlexaMetalistka Nov 17, 2016
Nepozná niekto nejaký filn inšpirovaný touto legendou? :) Rada by som si to pozrela :) :D
Sakisnormalday Sakisnormalday Mar 17, 2016
Ešte je ďalšia možnosť, ako sa zachrániť. Máš sa spýtať: "A ja?"
dominika1178 dominika1178 Aug 10, 2016
Omg ja nikdy nepôjdem do japonska :D    Normálne sa budem báť 😂😂 ale ako som si čítala komenty tak by som povedala: A ja? 😂😂
AnkaAuticko AnkaAuticko Mar 20, 2016
Vraj je ešte možnosť sa zachrániť, ak jej povieš, že nie je pekná ale nie je ani škaredá.. Niečo medzi ^^ ale neviem, či je to pravda :)