Ejderha Prens- Savaş Borazanları

Ejderha Prens- Savaş Borazanları

27.9K Reads 2.7K Votes 59 Part Story
EjderhaPrensi By EjderhaPrensi Completed

Merudor Krallığı soğuk kışın etkisi altına girerken, savaşın yakıp yıkan ateşi her tarafı sarmıştır. Taht üzerinde hak iddia eden prenslerin çarpışması giderek şiddetlenirken ve topraklar harap olurken, Doğuda adını sıkça duyuran Haydutlar Kralı, prenslerin kendi aralarındaki savaştan yararlanarak Merudor topraklarına hiç bir engelle karşılaşmadan girmiş, peşindeki vahşi savaşçılar ve haydutlar ile köyleri yağmalamaya başlamıştır. Merudor Kralı olarak taç giyen Kral Agarnon hükümdarlığını güçlendirmeye çalışırken ve en büyük rakibi olan kardeşi Ögedan'ı yenmek için planlar yaparken, gelen bir mektup tüm planlarını ortadan kaldırmıştır. 

Bu sırada Issız Topraklardan dönmekte olan Vingmr, ejderhasının sihrine en başından beri tanık olmaktadır. Ateş canavarı, beklediğinden çok daha hızlı büyürken ve Vingmr dostu Heimmud ile Merudor'a dönmek için farklı bir yol kullanmak zorunda kalırken, Vingmr'in Merudor tahtındaki hak iddiasını güçlendirmeye çalışan Utilegt zorlu bir savaşın içerisindedir. İhtiyar kurt, hem soylular ile çarpışıp hem de halkın desteğini almaya çalışırken pek çok zorluk çekmektedir. Ve pek çok farklı sebep yüzünden krallığın dört bir tarafında çiftçiler isyan etmektedirler. Ve Utilegt bu isyanları birleştirmenin çeşitli yollarını aramaktadır.

Kuzeyde ise Prens Melafis, verdiği vaatler ile kendi tarafına çektiği Erudor Kralı ile birlikte büyük bir ordu toplamakta ve başkente ilerlemenin planlarını yapmaktadır. Doğuda, batıda, güneyde ve kuzeyde çeşitli ordular güçlü erkeklerin etrafında toplanırken, krallık büyük bir yıkımın eşiğindedir. Ve diyarın dört bir tarafından savaş borazanları ötmektedir. Keskin çelikleri ve sağlam zırhları ile cesur adamlar da bilmeden, bu yıkımı hızlandırmaya yemin etmektedirler...

Ejderha Prens serisinin ikinci kitabı.

M_Dasiy M_Dasiy Apr 09
Arkadaşlar yeni yazmaya başladığım bi kitap var GÜÇ BENDE UYANIŞ  yorumlarınıza ve elestirinize ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler
Melikemino Melikemino Mar 16, 2016
Haydi hayırlı olsun tanıtımı gelmişse ( ne zamandır burda bilmiyorum yeni gördüm) devamı da çabucak gelir :(
- - May 15, 2016
Aha da buldum  ekrandaki fotunun kitabını @KayaEylem dur bakalım sen neler okuyormuşsun şurda okuyup da görelim..
deathmenager deathmenager Sep 02, 2016
Başlıyoruz :) eline sağlık 1 kitabı sıkılmadan okudum gerçekten büyüleyici bi etkisi var.
Abdurrahmanzaysn Abdurrahmanzaysn Mar 11, 2016
Kitaba erken başlarsan gerçekten çok seviniriz ancak sınavlarının olduğunu biliyoruz hepimizin var, hafta 1 bölüm yayınlayabilirsin. Watpadd daki en iyi ilk 3 hikayeden birisini yazmışsın bence gerçekten tebrik ederim .