Po błędach do celu

Po błędach do celu

15.6K Reads 1.6K Votes 12 Part Story
Monica Margaret Serafin By MonicaMargaret Updated May 15, 2016

Przeczytałam wiele poradników jak prowadzić bloga i pisać opowiadanie. Jednak wśród tych wszystkich rad, jak zapisywać dialogi, czy też czego unikać, by nie powielać schematów, zabrakło mi informacji, jakich błędów się wystrzegać. Wszyscy piszą o tym, jak ważne jest, aby bohaterowie byli różni, bo ciągle tylko te blondynki z niebieskimi oczami, ale dlaczego do tej pory nikt nie wyjaśnił, że "mimo że" nie rozdziela się przecinkiem? Dlaczego wciąż spotykam błędy, o których wiedza powinna pochodzić z podstawówki? 
Postanowiłam, że spróbuję to zmienić. Nie jestem ekspertem - sami doskonale wiecie, że robię masę błędów, zwłaszcza interpunkcyjnych (jestem pewna, że w tym opisie znajdziecie ich kilka) - ale pewne rzeczy wiem, kilku się dowiedziałam, a przede wszystkim wciąż się uczę. Dlatego mam nadzieję, że pomożecie mi pokazać początkującym (i nie tylko) autorom, czego się nie robi, a co jest dopuszczalne.
Liczę na Was i Waszą wiedzę :) 

Chcę, żeby to było miejsce wolne od hejtu, gdzie każdy może zadać pytanie i liczyć na odpowiedź. Chcę, żeby wszyscy czuli się tutaj swobodnie, dlatego w trosce o dobre samopoczucie użytkowników, proszę o kulturalne wyrażanie swojej opinii. Nie bójcie się pytać i nie bójcie się odpowiadać. Jeśli chcecie się czymś podzielić: napisać kolejny artykuł, może jakąś recenzję, lub zwrócić uwagę czytelników na jakiś fakt - walcie śmiało. Dla każdego znajdzie się trochę miejsca :) 
Dzielmy się swoim doświadczeniem i wiedzą. 

Okładka wykonana przez _PrincessLeia_. Serdecznie dziękuję!

Shiroon_ Shiroon_ Jan 10
Notatnik jest beznadziejny. Wena sama przychodzi, kiedy tylko chce. I tego nie zmienimy.
Anii_Elka Anii_Elka May 08, 2016
Nasz #shitstormteam się nie czepia. Jest dobrze. Na prawdę, ważne, że szczerze i nie przesadzone, to dobrze się czyta.
Meyriss Meyriss Feb 08
Miałam taki sam pomysł ^ Juz nawet zaczełam, ale zrozumiałam, że robię masę błędów i jestem zbyt leniwa :3
Shiroon_ Shiroon_ Jan 11
Witaj w klubie, przecinkowy ignorancie! Też wstawiam raz za dużo, raz za mało tych przecinków. Bardzo mnie to wkurza, ale taki mój los...
Zuko-chan Zuko-chan Aug 13, 2016
Bardzo cieszę się ,że znalazłam takie miejsce na watt bo myślę nad napisaniem opowiadania ,ale na razie publikuje tylko rysunki bo z tej strony czuję się bardziej pewna xd 
               No cóż lecę czytać dalej 
               Pozdrawiam
Tomaak Tomaak Feb 28, 2016
He he, bez przecinka przed "albo". XD To specjalnie, na potwierdzenie swoich słów? :D