Po błędach do celu

Po błędach do celu

18.5K Reads 2K Votes 12 Part Story
Monica Margaret Serafin By MonicaMargaret Updated Apr 01

Przeczytałam wiele poradników jak prowadzić bloga i pisać opowiadanie. Jednak wśród tych wszystkich rad, jak zapisywać dialogi, czy też czego unikać, by nie powielać schematów, zabrakło mi informacji, jakich błędów się wystrzegać. Wszyscy piszą o tym, jak ważne jest, aby bohaterowie byli różni, bo ciągle tylko te blondynki z niebieskimi oczami, ale dlaczego do tej pory nikt nie wyjaśnił, że "mimo że" nie rozdziela się przecinkiem? Dlaczego wciąż spotykam błędy, o których wiedza powinna pochodzić z podstawówki? 
Postanowiłam, że spróbuję to zmienić. Nie jestem ekspertem - sami doskonale wiecie, że robię masę błędów, zwłaszcza interpunkcyjnych (jestem pewna, że w tym opisie znajdziecie ich kilka) - ale pewne rzeczy wiem, kilku się dowiedziałam, a przede wszystkim wciąż się uczę. Dlatego mam nadzieję, że pomożecie mi pokazać początkującym (i nie tylko) autorom, czego się nie robi, a co jest dopuszczalne.
Liczę na Was i Waszą wiedzę :) 

Chcę, żeby to było miejsce wolne od hejtu, gdzie każdy może zadać pytanie i liczyć na odpowiedź. Chcę, żeby wszyscy czuli się tutaj swobodnie, dlatego w trosce o dobre samopoczucie użytkowników, proszę o kulturalne wyrażanie swojej opinii. Nie bójcie się pytać i nie bójcie się odpowiadać. Jeśli chcecie się czymś podzielić: napisać kolejny artykuł, może jakąś recenzję, lub zwrócić uwagę czytelników na jakiś fakt - walcie śmiało. Dla każdego znajdzie się trochę miejsca :) 
Dzielmy się swoim doświadczeniem i wiedzą. 

Okładka wykonana przez _PrincessLeia_. Serdecznie dziękuję!

Geralt735 Geralt735 Apr 01
Ale wiesz, że w pełni symetryczna twarz jest przeważnie brzydka i bardzo nienaturalna?
Ja w notatniku tylko rysuję zabawne sytuacje moich bohaterów, bo pisać mi się w nich nie chce Xd
Jest nawet pewne powiedzenie, którego uczyła mnie mama, mianowicie ,,Kto pyta nie błądzi''.
Właśnie te niedoskonałości czynią nas lepiej niż idealnymi - wyjątkowymi, jedynymi w swoim rodzaju ;)
               Zaczęłaś strefę wolną od hejtu, która jest wspaniałym miejscem dla początkujących i straszych użytkowników oraz użytkowniczek. Jesteśmy z Tobą, a nie przeciw Tobie :D 
               Odwagi!
Shiroon_ Shiroon_ Jan 10
Notatnik jest beznadziejny. Wena sama przychodzi, kiedy tylko chce. I tego nie zmienimy.
Anii_Elka Anii_Elka May 08, 2016
Nasz #shitstormteam się nie czepia. Jest dobrze. Na prawdę, ważne, że szczerze i nie przesadzone, to dobrze się czyta.