Po błędach do celu

Po błędach do celu

12.8K Reads 1.3K Votes 12 Part Story
Monica Margaret Serafin By MonicaMargaret Updated May 15

Przeczytałam wiele poradników jak prowadzić bloga i pisać opowiadanie. Jednak wśród tych wszystkich rad, jak zapisywać dialogi, czy też czego unikać, by nie powielać schematów, zabrakło mi informacji, jakich błędów się wystrzegać. Wszyscy piszą o tym, jak ważne jest, aby bohaterowie byli różni, bo ciągle tylko te blondynki z niebieskimi oczami, ale dlaczego do tej pory nikt nie wyjaśnił, że "mimo że" nie rozdziela się przecinkiem? Dlaczego wciąż spotykam błędy, o których wiedza powinna pochodzić z podstawówki? 
Postanowiłam, że spróbuję to zmienić. Nie jestem ekspertem - sami doskonale wiecie, że robię masę błędów, zwłaszcza interpunkcyjnych (jestem pewna, że w tym opisie znajdziecie ich kilka) - ale pewne rzeczy wiem, kilku się dowiedziałam, a przede wszystkim wciąż się uczę. Dlatego mam nadzieję, że pomożecie mi pokazać początkującym (i nie tylko) autorom, czego się nie robi, a co jest dopuszczalne.
Liczę na Was i Waszą wiedzę :) 

Chcę, żeby to było miejsce wolne od hejtu, gdzie każdy może zadać pytanie i liczyć na odpowiedź. Chcę, żeby wszyscy czuli się tutaj swobodnie, dlatego w trosce o dobre samopoczucie użytkowników, proszę o kulturalne wyrażanie swojej opinii. Nie bójcie się pytać i nie bójcie się odpowiadać. Jeśli chcecie się czymś podzielić: napisać kolejny artykuł, może jakąś recenzję, lub zwrócić uwagę czytelników na jakiś fakt - walcie śmiało. Dla każdego znajdzie się trochę miejsca :) 
Dzielmy się swoim doświadczeniem i wiedzą. 

Okładka wykonana przez _PrincessLeia_. Serdecznie dziękuję!

LittleHaven LittleHaven Mar 01
One question. Jak się pisze poprawnie 'acha' czy 'aha'? Wiem, mało istotne xD
               A i prosiłbym o wyjaśnienie (jeśli można) w którymś rozdziale, artykule, kiedy wstawia się przecinek w wyrażeniach: na którym; w którym; etc. 
               
               xoxo
maybecal maybecal Oct 14
o rany, zawsze stawialam przecinek przed "że", także dziękuje za uświadomienie, ze to błąd
Magda_mf Magda_mf Mar 07
Naprawdę? Całe życie myślałam, że stawia się tam przecinek! Dzięki za wyjaśnienie :)
Anii_Elka Anii_Elka May 08
Nasz #shitstormteam się nie czepia. Jest dobrze. Na prawdę, ważne, że szczerze i nie przesadzone, to dobrze się czyta.
Oj, powiem, powiem :D
               Moje swinki i drapoezniki jakich mało! Na zielony owies rzucają się jak sęp na padlinę, a jak ich nie nakarmisz to Cie zjedzą haaha
Zuko-chan Zuko-chan Aug 13
Bardzo cieszę się ,że znalazłam takie miejsce na watt bo myślę nad napisaniem opowiadania ,ale na razie publikuje tylko rysunki bo z tej strony czuję się bardziej pewna xd 
               No cóż lecę czytać dalej 
               Pozdrawiam