Şah Mat ❖ Marvel ¬ Kaptan Amerika

Şah Mat ❖ Marvel ¬ Kaptan Amerika

8.8K Reads 774 Votes 14 Part Story
speedster By malumatfurus Updated Oct 16

"Çok ciddi bir oyuncusun." dedi Steve, elini çenesine dayamış, karşı tarafın hamlesini beklerken düşünceli bakışlarla satranç tahtasını izliyordu. "Bu ciddiyetin sebebi ne?"

"Bilmem." dedi genç kadın omzunu silkerek. "Seksen yıl buzun içinde uyumanın yan etkilerinden biri olsa gerek."

Yüzbaşı dudaklarına yerleştirdiği ufak tebessümle bakışlarını tahtadan çekip, tek kaşını kaldırarak ona baktığında genç kadın ne düşündüğünü anladı ve kendini tutamayıp güldü. Güzel yüzünü daha da güzelleştiren bu gülüş, birkaç saniye içinde yüzünden silindi.

"Aynı gibi görünebiliriz ama birbirimizden farklıyız. Sen herkesin iyiliğini isteyen ve bunun uğruna savaşan bir kahramansın. Bilirsin işte, 'Yaşasın Kaptan Amerika!' Bense, kahramanlıkla yakından uzaktan ilgisi olmayan biriyim. Ben intikam istiyorum. Ve buna bağlı olarak, ben ölüm istiyorum." dedi taşını, yüzbaşının tarafına doğru ilerletirken. 

"Şah."

"Sebeplerini düşünecek olursak çok da zalim bir istek olduğunu söyleyemeyiz."dedi Steve, hamlesini mat edilmekten kaçmak için ayarlamaya uğraşıyordu."Kazanacağına nasıl bu kadar emin olabiliyorsun?"

Bu sözler üzerine gülümsedi genç kadın. Bu öyle bir ifadenin saklı olduğu bir gülümsemeydi ki, gözüktüğü değil de sahip olduğu gerçek yaşı yerleşmişti sanki yüzüne.

"Size daha önce de söylemiştim, yüzbaşı. Ben asla yenilmem." dedi artık kaçacak yeri kalmamış olan şahı, taşıyla bir hamlede devirirken. 

"Mat."


Başlangıç: 09.02.2016
Kapak : @turuncuyuseverim ❤

masaldeniz masaldeniz Feb 15
En iyi bilenlerden biri benim tabi ki çok şükür deli gibi bekledim bunu geldi vee ben çok mutluyum 🙌💕❤
castellanx castellanx Jul 03
Marvel hikayelerinin yapmaması gereken şeyleri yapıp ayvayı ağacıyla yiyen kızları diyip gidiyorum eline sağlım ♡
adapotter adapotter Feb 15
Anan bu ne?! Tamam kabul bu güzel hatta mükemmel ama yuh sana ya mükemmel olmuş. Kurguya ciddi anlamda bayıldımmm. Ve daha önce nasıl göremedim diyerek kendime kızıyorum şuan. Tanrım Lisa'ya da bayıldım....
Bu sahne bu replik ve Steve'in bakışı unutulmaz cjdjdjdzj
castellanx castellanx Jul 03
Eline sağlım.. peki. Eline sağlık be kardeşim jdşdjwşwj
WidowKiss WidowKiss Jun 20
Wtf? Lan ben süper güçlü ve havalı bir şekilde çıkmasını, ardından da size söylemiştim demesini bekliyordum