MEDRESE SEVDALISI

MEDRESE SEVDALISI

28K Reads 2.9K Votes 35 Part Story
İSLAM'IN KIZI By daava_yolunda Completed

İkra , kendi ile çelişen kız . Araştırmaktan korkan bildiklerini hayata dökmekten hep geride duran liseli bir kız .
 
 Ta ki yaz tatilinde Kuran'i Kerim okumaya başlamasıyla her bir ayetin kalbine nakıs nakış işlenmesiyle benliği sarsılana kadar. 
 
 Daha önce okuduğu Kuran'i Kerimi böyle derinden hissetmemesi ,hissetmek istememesinden kaynaklanıyormuş demek ki.
 
  Ne olduğu ise o yaz oldu Kuran'i Kerim , Hadis kitapları çeşitli alimlerin Risaleleri , tefsirler çeşitli yazarların romanlarını okudukça da göz yaşlarına hakim olamadıı ve kendi kendine söz verdi tahkiki iman ile iman edecek ve insanlara İslamiyet'i anlatacak ön yargıda bulunmadan karşında değil insanların yanında olacak ve İslam'in kızı olduğunu insanlara göstereceketi.
 
  Ve okulların açılmasıyla sarsılan nefsi zorda olsa toparlandı , daha da imanını güçlendirmek için yol aradı ve Medrese çıktı karşısına Medrese'nin buram buram kokan İman kokusu sardı tüm benliğiniii ve kalbine bir hasret çöktü.

HayrunnisaYldrm7 HayrunnisaYldrm7 Dec 30, 2016
Bence ikranin agzindan yaz boyle masal anlatır gibi olmuş 
               Ama güzel konu sadece anlatiş tarzin
Eski hesabımdan okumuş, bitirmiştim bu kitabı. Ama hiç yorum yapmamıştim neredeyse. Şimdi tekrar okicam, bu sefer daha dikkatli ve yorum yaparak İnşallah.. Bismillah.
bsrkzldmr bsrkzldmr Jan 10
Çokkkk Beğendimm.yaa Aynı Benim yasantımm.Resmenn Beni anlatıyosun ya basımdan gecen aynı olay ikranında basından gecmiss.
gulsah2134 gulsah2134 Dec 07, 2016
Bu sureyi içten dinleyenlerin imana gelmemesi mümkün değil.Her dinlediğimde ağlıyordum. Rabbim tekrar ağlamayı nasip etsin inşallah.
serife1a serife1a Oct 26, 2016
Dini hikayeler icin beklerim ve tavsiyelerinizi önemle dikkate alırım
gulsah2134 gulsah2134 Dec 07, 2016
Niceleri hayata anlam vermeye çalışırken kafayı yediler. Ya da imanı ahiret kalblerine yerleşip mutmain oldular. Allah doğru yoldan şaşırtmasın.