For every story tagged #WattPride this month, Wattpad will donate $1 to the ILGA
Pen Your Pride
Kolejdeki Feraceli

Kolejdeki Feraceli

597K Reads 46.4K Votes 63 Part Story
ارم By irmmklc Updated May 29

#'2'in Spiritüel

Sağ gözünden yanağına doğru süzülen bir damla yaşı boynunda hissetti ve silmeye bile tenezzül etmeden gözyaşının kalbine damlamasına izin verdi.Babasının öfkeli sesi köşeli beyninde yankılanıp durmuştu.Ve üzerine gelen kolej arkadaşları...Belki tüm bu acıları ve dünyanın yorgunluğunu annesi ile unutabilirdi ama,onu bağrına basacak ve omzunda anlayabileceği bir annesi yoktu ki.Gözünden gelen ikinci yaşı bu sefer elinin tersiyle sildi ve önündeki yüce kitabı açarak gözüne çarpan ayet ile tüm acılarını unuttu.Gözleri mutlulukla parlamıştı.Ve artık her şeyin değişme vakti gelmişti.

''Allah sabredenlerle beraberdir.''

Bakara Suresi,157

~

İkisi için minik bir kıvılcım gerekiyordu sadece.Onların karşılaşmaları Allah'ın bir taktiri olmalıydı.İkisi de kader ortağıydılar ve mutlu olmak için birbirlerine ihtiyaçları vardı.Üç yıldır imam hatipte okumuş ve tam bir imam hatipli ruhuna sahip bir genç kızın koleje gitmek zorunda kalması ve yıllardır kolejde okumaktan bıkmış bir delikanlı...Onların kesişen eşsiz hayatları ve birbirlerini tamamlayışları...Biri annesini değerlisi,diğeri annesinin ışığı.Değerli bir şeyin parlaması için ışığa ihtiyacı varken,ışığında aydınlatması için değerli bir şeye ihtiyacı vardı.Onların hayatları toz pembe hayatlar değildi,aksine tüm acıyı çekmiş ruhlardı.Gülümseyen yüzlerin ardındaki yaralı ruhlar.O yaraları saracak olan yine birbirleriydi.Değerli bir ışık...

''Mucize,aslında sen gökyüzüsün bense ay.Çünkü senin ihtişamın benim ışığımı söndürmeye yeter.''

KOLEJDEKİ FERACELİ
Başlama Tarihi:15.10.2015
Kapak Tasarımı:@hanbindlr

 • annehasreti
 • aşk
 • ibadetinlezetti
 • ihanet
 • islamadönüş
 • mucize
 • sevgi
 • teslimiyet
 • tevekkül
 • ölümacısı
 • ölümdensonrayokluk
Ayndkyzr Ayndkyzr May 25
En çok gördüğüm hareketi mi? Dur bir, kız daha bugün geldi. Cidden, sonraki bölümde Mecnun gibi takılır bu çocuk.
Julsune Julsune May 22
Attığın her 5 adımda başka bir ayet okumak seni dindar yapmıyor
ya siz saçma mısınız? kız burada doğru söylemiş Allahın en sevdiği renk siyah mı? tövbe tövbe saçmalıyorsun resmen yazar. Neden siyah giymeyi emretmiş Allah? Kuran-ı Kerim de böyle bir şey yazıyor mu? evet bence de yazmıyor.
Ayndkyzr Ayndkyzr May 25
Daha önce sallayanı görmüştüm ama ödül senin. ABİ BU NE YA ÇILDIRACAĞIM!
ilk defa doğru bir cümle kurmuşsun fakat sen bunu yanlış olarak göstermişsin :D?
Allah hem bana ibadet edin hem de kendi hayatınızı yaşayın buyurmuştur. Kiliselerde ki ruhbanlar gibi yaşayın dememiştir. Kitap yazıyorsun lütfen araştır yada gözümüzü kaynatma.