For every story tagged #WattPride this month, Wattpad will donate $1 to the ILGA
Pen Your Pride
Yeni Bir Hayat

Yeni Bir Hayat

772K Reads 59K Votes 67 Part Story
alperim By ozlemalper Completed

Ardındaki demir kapının çıkardığı tok sesle yerinden sıçradı.Şaşkınlıkla etrafına baktı ve her şeyin ne kadar farklı olduğunu düşündü.Derin bir nefes alarak ne yapacağına karar vermeye çalıştı.

Aslında günlerdir bunu düşünüyor ama bir yanıt bulamıyordu. Kafasını kaldırıp uçsuz bucaksız görünen gökyüzüne baktı. Hatırladığından daha mavi görünüyordu.

Hayatta sahip olduğu her şeyin içinde olduğu küçücük bavulunu sıkıca tutarak yürümeye başladı. Ayakları nereye gideceğini biliyor gibi kendiliğinden ilerliyordu.Zaman kavramı O'nun için oldukça uzun bir süre önce önemini yitirmişti.Bu yüzden ne kadar yürüdüğünü fark etmedi.

Çok özlediği o kokuyu hissedince aniden durdu ve derin nefes alarak içine çekti.Yıllardır birkaç metre karelik bir alanda volta atmaya alışmış bacakları bu uzun yürüyüşe isyan ediyordu ama genç kız bunu anlayacak halde değildi.Eskisinden hızlı adımlarla ilerledi ve masmavi denizi görene kadar durmadı.

"İşte" dedi denizi görünce "İşte özgürlük bu"

Kalabalık trafiğe dikkat ederek karşıya geçti ve boş bulduğu ilk banka bıraktı vücudunu. Yanaklarından akan yaşların farkında bile değildi. Elinden kayıp giden yılları için ağladı uzun bir süre.

Kendine gelip ağlamasını durdurduğunda ne kadar zor bir durumda olduğunu düşündü.Ne ne yapacağını biliyordu ne de nereye gideceğini.

İstanbul'a ilk geldiğinde ki hali aklına gelince acı ile kıvrıldı dudakları.Öğrencilik yıllarını geçirmek için ne kadar doğru bir tercih yaptığını düşünmüş aşık olmuştu bu şehre.

Oysa bu şehir O'nun için "Sekiz Yıl On ay Altı gün" lük bir hapishane olmaktan öteye gidememişti.

rakortman rakortman Jun 27, 2017
Güzel elinize sağlık.
               
               " Moskovalı Aşkım " adlı kitabım okunmayı hakediyor. Boş değil. Tavsiye ederim.
mavilerdengelencicek mavilerdengelencicek Jan 12, 2017
Çok başarılı buldum profesyonelce yazılmış sürükleyici ve farklı geldi arkadaşım tebrik ediyorum seni🌷
- - Nov 23, 2016
Yeni yazarlara şans verin gurudan öte adlı eserimi okumanızı tavsiye ederim
Vildan968 Vildan968 Oct 17, 2016
Ellerine emeğine yüreğine sağlık yazarcigim kullenmis ask ile bir sans daha hikayelerini okudum çok beğendim bu hikayede ilk bölümde anladım ki yine harika bir hikayene basladim sevgiler
poncikkizlar123 poncikkizlar123 Sep 28, 2016
''anka kuşları''👈 ilk kitabımızın ilk bölümü biz kendimize güvenerek başladık beğeneceğinize eminiz kitabımıza bekleriz
mavidenizi3 mavidenizi3 Sep 23, 2016
İntihar eden bi kızın gerçek olayı için hikayeme beklerim