NEW: Introducing Tap. Addictive chat stories for your 📲 Now in 10 languages
DOWNLOAD NOW!
Çıkmaz Ayın Son Çarşambası!(İslami Yaşantılar Serisi/3) *TAMAMLANDI*

Çıkmaz Ayın Son Çarşambası!(İslami Yaşantılar Serisi/3) *TAMAMLANDI*

410K Reads 42.1K Votes 45 Part Story
ASLI By cikolataliBrowni Completed

#1'in Spiritüel

"Ya ben de sana hediye hazırlamıştım ve sana verecektim ama evde unutmuşum."

Deli dolu Beyza, yerini mahcup bir çocuğa bıraktığında, Fatih, anlık olarak gülümsedi ama Beyza farkedemedi. O sırada terliğiyle, yerdeki taşla oynuyordu çünkü. Kafasında dönen tilkiler bile onu tek bırakmıştı. Şimdi ne yapacaktı? 

"Bana niye hediye verecektin?"

"O kız hediye verdiğinde, erkek kabul etmişti kızı. Sen de beni kabul edersin diye düşünmüştüm. Onlar gibi birlikte olur, mutlu olurduk."

"Evlenecek miyiz bir de onlar gibi?" Fatih de artık kendisini konuşmaya kaptırmıştı. Gerçi o anlamsız bulduğu için, kaptırmıştı. Dalga geçmek için uygun zamanı ayarlamaya çalışıyordu. 

"Evet, evleniriz. Olmaz mı?"

Fatih, daha fazla bu küçük kızla vakit geçirmek istemiyordu. Dalga geçercesine "Hı hı, tabi." dedi sadece ve arkasını dönüp yürümeye başladı. 

Şaşkın şaşkın Fatih'in arkasından bir süre bakan Beyza'nın aklına, nihayet nereye gittiğini sormak gelmişti. "Nereye gidiyorsun?" Var gücüyle bağırdığında Fatih, yüzünü buruşturarak Beyza'ya döndü. Bu kıza tüm mahalle nasıl dayanıyordu? 

Bir iki saniye sessizce bakıştıktan sonra, nihayet Fatih'in aklına güzel bir cevap geldi. Yüzünü hafif yana çevirip, sinsice sırıttıktan sonra havalı olduğunu düşündüğü bir şekilde Beyza'ya döndü.

"Nikah dairesinden gün almaya! Çıkmaz ayın son çarşambası senin için de uygun mu?"

***

Delidolu Beyza'yla çakma cool Fatih'in hikayesi bu. On dört yıl önce başladı ve hala devam etmekte. Katılır mısınız bu bol kahkahalı öyküye? 

***

İslami Yaşantılar Serisinin 3. öyküsü olup, ilk kitap olan Ema Şekerindeki Fatih karakterinin öyküsüdür. İlk kitabı okuma zorunluluğu yoktur.

12 yaşında olup kendine büyüğüm diyen Fatih, sana da merhaba.
Ben bu elma şekerini okuyayım en iyisi birşey çıkıyor anlamıyorum
ozturksla ozturksla Feb 05
http://my.w.tt/UiNb/s512X73qwA      Merhabalar yeni hikayemizi okuyarak yorumlarınızla destek olabilir misiniz?
Elvin i niye sevmiyorsunuz be her hikaye mutlu bitecek diye bir kural yoktu. Ferhat ve karıncalar üzüldü ama olmayınca olmuyor. Dilgin in kına gecesini unutmayın kız çok aglamisti
Elma şekerini okumuştum ama uzun zaman oldu fatih kimdi ki?
Geldii beyza ama dışarı çıkacağı için giremeyecek bence