Çıkmaz Ayın Son Çarşambası!(İslami Yaşantılar Serisi/3)

Çıkmaz Ayın Son Çarşambası!(İslami Yaşantılar Serisi/3)

237K Reads 26.1K Votes 36 Part Story
ASLI By cikolataliBrowni Updated 5 days ago

"Ya ben de sana hediye hazırlamıştım ve sana verecektim ama evde unutmuşum."

Deli dolu Beyza, yerini mahcup bir çocuğa bıraktığında, Fatih, anlık olarak gülümsedi ama Beyza farkedemedi. O sırada terliğiyle, yerdeki taşla oynuyordu çünkü. Kafasında dönen tilkiler bile onu tek bırakmıştı. Şimdi ne yapacaktı? 

"Bana niye hediye verecektin?"

"O kız hediye verdiğinde, erkek kabul etmişti kızı. Sen de beni kabul edersin diye düşünmüştüm. Onlar gibi birlikte olur, mutlu olurduk."

"Evlenecek miyiz bir de onlar gibi?" Fatih de artık kendisini konuşmaya kaptırmıştı. Gerçi o anlamsız bulduğu için, kaptırmıştı. Dalga geçmek için uygun zamanı ayarlamaya çalışıyordu. 

"Evet, evleniriz. Olmaz mı?"

Fatih, daha fazla bu küçük kızla vakit geçirmek istemiyordu. Dalga geçercesine "Hı hı, tabi." dedi sadece ve arkasını dönüp yürümeye başladı. 

Şaşkın şaşkın Fatih'in arkasından bir süre bakan Beyza'nın aklına, nihayet nereye gittiğini sormak gelmişti. "Nereye gidiyorsun?" Var gücüyle bağırdığında Fatih, yüzünü buruşturarak Beyza'ya döndü. Bu kıza tüm mahalle nasıl dayanıyordu? 

Bir iki saniye sessizce bakıştıktan sonra, nihayet Fatih'in aklına güzel bir cevap geldi. Yüzünü hafif yana çevirip, sinsice sırıttıktan sonra havalı olduğunu düşündüğü bir şekilde Beyza'ya döndü.

"Nikah dairesinden gün almaya! Çıkmaz ayın son çarşambası senin için de uygun mu?"

***

Delidolu Beyza'yla çakma cool Fatih'in hikayesi bu. On dört yıl önce başladı ve hala devam etmekte. Katılır mısınız bu bol kahkahalı öyküye? 

***

İslami Yaşantılar Serisinin 3. öyküsü olup, ilk kitap olan Ema Şekerindeki Fatih karakterinin öyküsüdür. İlk kitabı okuma zorunluluğu yoktur.

Nikahina beni de cagir sevgilim istersen sahidin olurum senin :(
EmreRida EmreRida Oct 14
Arkadaşlar bende spiritüel bir kitap yazıyorum. Rica etsem bi bakar mısınız?
mlht35 mlht35 Sep 17
Çok hoşuma gittiii....severek okumaya başladım ....o hikaye lezzetini hissettimmm
Kuzeni ni de çağırır misiniz lütfen onun da canı sıkılmış tir
cagladrbs cagladrbs Oct 08
Hep öyle oluyor ya😞😞telaş yapınca tüm işler ters gidiyor
Spoiler vermemek icin yorum yapamamak dramdir 😂😂😂😂😂😂