NEW: Introducing Tap. Addictive chat stories for your 📲 Now in 10 languages
DOWNLOAD NOW!
Deszcz łusek

Deszcz łusek

30.4K Reads 2.8K Votes 57 Part Story
Khaari Virta By khaari-virta Completed

26 kwietnia 1986 roku wybuchł reaktor elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Oficjalnie zginęło zaledwie kilkanaście osób, ale nieoficjalnie wiemy, że ofiary liczy się w tysiącach. Skażenie objęło ogromny obszar, a jego skutki odczuwamy po dziś dzień. 

Dwadzieścia lat po tej katastrofie miał miejsce kolejny wybuch w elektrowni - pogłoski mówią, że przeprowadzano tam tajemnicze eksperymenty. Promieniowanie jonizujące siało spustoszenie: ludzie i zwierzęta ulegli mutacjom, pojawiły się liczne anomalie i przerażające zjawiska. Wojsko zabezpieczyło teren w promieniu 30 kilometrów, tworząc zamkniętą, strzeżoną strefę zwaną 'Zoną'. 

Dwa lata później, tym razem z nieznanych powodów, następuje kolejny wybuch. Po jakimś czasie do Zony docierają stalkerzy - śmiałkowie poszukujący artefaktów, dziwnych przedmiotów i skarbów, które chętnie kupują ludzie z zewnątrz. 

Jednym z nich jest Aleksiej. Od lat mieszka w obozie przy Szarym Lesie, gdzie wiedzie spokojny żywot z daleka od niebezpieczeństw Zony. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego ojciec nie zginął, tak jak pierwotnie przypuszczał Aleksiej, lecz uciekł. Młodzieniec postanawia więc wyruszyć w Zonę i go odnaleźć. 

Czy Aleksiej przeżyje w tym niebezpiecznym świecie i odnajdzie ojca? W co tak naprawdę był zamieszany jego rodzic i dlaczego za młodzieńcem ruszają najemnicy, którzy chcą go zabić? 


'Zaskoczył mnie bardzo styl autorki. Nie spodziewałam się tak dobrze napisanego i dojrzałego opowiadania. Błędy ograniczone do minimum, ciekawe dialogi, trafne opisy i historia, która wciąga nawet tych, którzy nie gustują na co dzień w post-apokaliptycznych klimatach literackich.' - leemos_libros

| Znajomość gry S.T.A.L.K.E.R. NIE jest wymagana do odnalezienia się w fabule. |

#3 w s-f 10.09.2016.
#4 w s-f 24.07.2016, 31.07.2016
#5 w s-f 29.04.2016... Bo to raz było #4 czy #5, już nie liczę ;) 

Okładka od @cursedpsychopath. Dziękuję!

olonaw olonaw Mar 27
Znaczy się pomiędzy strielokiem a najemnikiem szramą ? Czy to oznacza że bohater spotka któregoś z nich ??
_Rafal_69_ _Rafal_69_ Sep 27, 2016
Ja lubie takie długie książki zawsze czytałem takie po 350-400 teraz spróbuje się w wyższeb szkole jazdy czyli te jak to napisałaś 700 stron :)
SullivanDiana SullivanDiana Aug 14, 2016
Pkt 4 mnie przeraża.... XD
               Pocieszam się tym, ze kapcie są jeszcze dłuższe :D
Agata1476 Agata1476 Aug 21, 2016
Przeczytałam opis i przyznam, że mnie zaciekawiłaś. Skojarzyło mi się z Piątą Falą, ale mam nadzieję, iż tutaj przynajmniej nie spróbuję zabić cię za zakończenie :')
Creachadoir Creachadoir Aug 15, 2016
Przeczytałam całą sagę Pieśni i Lodu, a za to się zabrać nie mogę xD
Foo--Fighter Foo--Fighter Aug 23, 2016
Sztos👌🏼 Sam piszę AMATORSKIE post apo. Zapraszam do siebie i proszę o opinię.