MELİS

MELİS

29.5K Reads 2.9K Votes 50 Part Story
cemre_eren By cemre_eren Updated 5 days ago

'Kendi planlarımızı yapıyorduk ama kaderin de planları olduğunu unutmuştuk' demiş Dostoyevski.
  Kerem, sınav senesinin başında ailesiyle şehrin diğer ucuna, Sahaflar Semti denen gizemli yere taşındı.Tüm planı, üniversite giriş sınavlarında başarılı olup ailesiyle taşındığı bu yeni semtten ayrılmak ve dedesinin yanına gitmekti.Unuttuğu ise, kaderin de kendince planları vardı.Ve o planların, Kerem'inkilerle uzaktan yakından ilgisi yoktu.
  Sahaflar Semti'nde tanıştığı ilk insan Beren Soyder olmuştu.Bu güzel ve zeki kız Kerem'in de gideceği lise olan Celal Solmaz Lisesi'ndeki tacını henüz birkaç ay önce kaybetmiş prensesiydi.Yerine gelen diğer kız ise, Kerem'in görür görmez güzelliğinden büyülendiği Melis'ten başkası değildi.
  Beren'le Melis'in eskiden en yakın arkadaşlar olduklarını ve bir sebeple aralarının açıldığını kısa sürede öğrenmişti.İlk etapta öğrenemediği şey ise, bu iki genç kız arasında küllenmiş ama hala dumanı tüten bir savaş yangını var olduğuydu.Kerem'in gelişinden kısa bir süre sonra, o yangın tekrar alevlenecekti.
  Sahaflar Semti kendine özgü mimarisi, doğa güzellikleri ve gelenekleri olan eşsiz bir yerdi.Bu semtteki pek çok insan Kerem'in hayatına dokunacak, o ise herkesin hayatına dokunacaktı.
    Gelin, Kerem ile birlikte Sahaflar'a bir yolculuğa çıkalım.Beren'le, Soylularla ve Celal Solmaz ile tanışalım.Onun kaderindeki büyük gizemiyle tanışma yolcuğunda ona eşlik edelim
  Kapak için; ahmetaba'ya teşekkür ederim

ahmetaba ahmetaba Mar 09
Dım dım dım dım... Olay yerinden Kerem'e olay yerinden... Melis görüş açısına girmiştir, duyurulur...
ahmetaba ahmetaba Mar 09
Beğendik, olmamış, bu ne lan vs... :) Fikrini bu şekilde belirtiniz dedin ben de o yüzden.. ssssassaszxsa... Neyse efendim bu bölümü kaçıncı kez okuyordum bilmiyorum ama güzel bir giriş vesselam...
kivircikkartanesi kivircikkartanesi 2 days ago
Son sene biraz sıkıntılı ya adaptasyon süreci var sonuçta bu yıla denk gelmesi kötü olmuş
mercanhilal mercanhilal Mar 09, 2016
Sonumda meliside gorduk yazarcim ;) karsilasma kismi gayet guzeldi en azindan carpismadilar ;) ellerine kalemine saglik
mlskilinc2 mlskilinc2 Nov 07, 2016
benim ismim de mis ve şu an kendimi çok iyi hissettim sebepsizce
mlskilinc2 mlskilinc2 Nov 07, 2016
"barbara heralde, barbara, manken olan.. " benzemedi mi ??;)