NEW: Introducing Tap. Addictive chat stories for your 📲 Now in 10 languages
DOWNLOAD NOW!
MELİS

MELİS

33.9K Reads 3.2K Votes 53 Part Story
cemre_eren By cemre_eren Updated May 14

'Kendi planlarımızı yapıyorduk ama kaderin de planları olduğunu unutmuştuk' demiş Dostoyevski.
  Kerem, sınav senesinin başında ailesiyle şehrin diğer ucuna, Sahaflar Semti denen gizemli yere taşındı.Tüm planı, üniversite giriş sınavlarında başarılı olup ailesiyle taşındığı bu yeni semtten ayrılmak ve dedesinin yanına gitmekti.Unuttuğu ise, kaderin de kendince planları vardı.Ve o planların, Kerem'inkilerle uzaktan yakından ilgisi yoktu.
  Sahaflar Semti'nde tanıştığı ilk insan Beren Soyder olmuştu.Bu güzel ve zeki kız Kerem'in de gideceği lise olan Celal Solmaz Lisesi'ndeki tacını henüz birkaç ay önce kaybetmiş prensesiydi.Yerine gelen diğer kız ise, Kerem'in görür görmez güzelliğinden büyülendiği Melis'ten başkası değildi.
  Beren'le Melis'in eskiden en yakın arkadaşlar olduklarını ve bir sebeple aralarının açıldığını kısa sürede öğrenmişti.İlk etapta öğrenemediği şey ise, bu iki genç kız arasında küllenmiş ama hala dumanı tüten bir savaş yangını var olduğuydu.Kerem'in gelişinden kısa bir süre sonra, o yangın tekrar alevlenecekti.
  Sahaflar Semti kendine özgü mimarisi, doğa güzellikleri ve gelenekleri olan eşsiz bir yerdi.Bu semtteki pek çok insan Kerem'in hayatına dokunacak, o ise herkesin hayatına dokunacaktı.
    Gelin, Kerem ile birlikte Sahaflar'a bir yolculuğa çıkalım.Beren'le, Soylularla ve Celal Solmaz ile tanışalım.Onun kaderindeki büyük gizemiyle tanışma yolcuğunda ona eşlik edelim
  Kapak için; ahmetaba'ya teşekkür ederim

ARA2_22 ARA2_22 Mar 31
Yeni gözde de gencerhan da Kerem bence. Bunun başka bir açıklaması olamaz
ahmetaba ahmetaba Mar 09
Beğendik, olmamış, bu ne lan vs... :) Fikrini bu şekilde belirtiniz dedin ben de o yüzden.. ssssassaszxsa... Neyse efendim bu bölümü kaçıncı kez okuyordum bilmiyorum ama güzel bir giriş vesselam...
Alaseyd Alaseyd Jun 26
Vala ilk bölümü yazdığın tarihten itibaren okuyorum.Ama bugün tarihinden itibaren yeniden başladım.Sayilir mi ? :))
Son sene biraz sıkıntılı ya adaptasyon süreci var sonuçta bu yıla denk gelmesi kötü olmuş
mlskilinc2 mlskilinc2 Nov 07, 2016
"barbara heralde, barbara, manken olan.. " benzemedi mi ??;)