ZİNDAN GÜLÜ

ZİNDAN GÜLÜ

246 Reads 10 Votes 25 Part Story
Murat HACIOĞLU By murathacioglu Updated Jan 31, 2016

Darbe yıllarından sonra yokluk içindeki bir yaşamın, acısıyla tatlısıyla beğeninize sunumu. 
Hayalleri minik bir köyün sınırlarından taşan iki gencin gizli aşkının acı ve macera dolu günlere yelken açması... 
Tutkulu bir aşkın yarattığı fırtınalar, yıllarca gizlenen sırların vicdanda açtığı derin yaralar...

***
Roman darbe yıllarından sonraki dönemde Ege'nin iç bölgelerindeki minik bir köyde geçmektedir. Darbe yıllarında dahi adli/kriminal bir olay olmayan köyde geçen aşk hikâyesi ile birlikte hayatın acımasızlığını, kişilerin yaşadıkları kimi olayların psikolojik geriliminden kurtulamayıp içine düştükleri girift durumu anlatmaktadır. 

Mustafa ile Cennet birçok imkânsızlığın kol gezdiği bu minik köyde içinde bulundukları duruma isyan edercesine ve tabuları yıkarcasına yaşadıkları aşk hikâyesi ile bu duruma alışık olmayan köylünün diline düşmüştür. Suyun evlere gelmediği ve telefonun teknolojik bir gelişme olarak yenice bilindiği bu dönemde aile hayatının ne demek olduğunu tam olarak anlayamayan ve bu yarasını her zaman saklamak zorunda kalan Cennet içinde yanan sanat ateşini paylaşabileceği birilerini arar. Kendine en yakın düşünce sistematiğine sahip Mustafa ile gizlice bir aşk yaşamaya başlar. İçine kapanık ama bir o kadar da yaratıcı fikirleri olan Cennet hayallerini ve umutlarını paylaştığı Mustafa ile bir an önce köyden kurtulmayı planlamaktadır. 

Mustafa'nın çocukluk arkadaşı Âdem de Cennet'e âşıktır. Çeşme başında Cennet'i görebilmek için neredeyse sürekli mesai harcayan Âdem her ne olursa olsun Cennet'e bu aşkını ifade etmek ve onunla evlenmek istemektedir.

  • aşk
  • karmaşa
  • macera
  • psikoloji
  • romatizm
  • sosyoloji
murathacioglu murathacioglu Oct 01, 2015
Çok teşekkür ederim. Mümkün olduğunca hızlı ekleyerek gideceğim. İyi okumalar dilerim:)
- - Oct 01, 2015
çok güzel olmuş. diğer bölümü merakla bekliyor olacağım. =)