Mavi Ay ( IMMATURA 1 )

Mavi Ay ( IMMATURA 1 )

558K Reads 49.9K Votes 91 Part Story
Aslı Atılgan By basityazarlardan Completed

Bir Mavi Ay gecesi doğan, on sekiz yaşında ve Chester Lisesinin son sınıfında olan Alara'nın son zamanlarda gördüğü rüyalar ile hayatı değişir: Yaratıcı, madalyonun bir yüzü olarak onu seçmiştir. Ruhu, gelecek ve geçmiş arasında sıkışıp kalmış olan Alara; rüyalarında -gelecekte- kendisi hakkında hiçbir şeyi hatırlamazken geçmişte -gerçek dünyada- bütün olanları hatırlamaktadır. İki dünya arasında ki Alara, ailesine ve sevdiklerine düşkün olmasına rağmen kendisinden sakladıkları sırlar ile onlara karşı güveni kırılmıştır. Kendisini bu derin ve karmaşık gizem silsilesinden kurtaracak tek kişi, yine kendisidir. 
  Ancak başına gelenler, tek başına omuzlayabileceğinden fazladır. Bu durum ve etrafındakilerin yönlendirmeleri yüzünden Alara, neredeyse delirme raddesine gelmiştir. Sevdiği insanların gözlerinin önünde öldürülmesi ve buna göz yumanların yine sevdiği insanlar olması Alara için son noktadır.
  Fakat olanlar sadece birkaç ölümle son bulmaz, Alara'nın bir seçim yapması gerekmektedir. Mavi Ay zamanına kadar bilinçsiz bir şekilde verdiği her karardan sorumlu tutulacaktır. Ve Mavi Ay, gökyüzünde parladığı zaman hiç kimse onun karşısında duramayacaktır: Bir kişi dışında. Peki bu kişi kim olacaktır? Üstüne üstlük bütün bu karmaşanın içerisinde, hiçbir şeyden habersiz olan Alara madalyonun karanlık mı, yoksa aydınlık mı yüzü olacaktır? 

  ❝ Bir kelebek ağrısıydı, vakit dardı, mevsim hicazdı, yetişmem gereken bir ölüm, kaçmam gereken bir hayat vardı... ❞ -Ayfer Feriha Nujer

  IMMATURA Serisinin birinci kitabıdır.

Girişte fazla felsefe yapılmış ama ben sayısalcıyım jdnsjsks
ArtemisBirKiz ArtemisBirKiz 14 hours ago
Wattpad'de hiç rastlamadığınız bir kurgu: Satırların Arasında | Kitapların Laneti
               
               Hikayeme destek olursanız sevinirim 😊
Fantastik, Gizem, Gerilim ve Aşk temalarını işlediğim Miğfer adlı hikayeme davetlisiniz...
Etkilendiğim bir giriş oldu. 👏 Devam etmek için sabırsızlanıyorum.
BurakBeenk BurakBeenk Aug 14
Bnde tarihle ilgili kitaplar yazıyorum. Kitaplarım Dünyaya Hükmeden Sultan ve Osmanlı İmparatorluğu hoşunuza gidebilir destek verirseniz sevinirim
ArtemisBirKiz ArtemisBirKiz 14 hours ago
Wattpad'de hiç rastlamadığınız bir kurgu: Satırların Arasında | Kitapların Laneti
               
               Hikayeme destek olursanız sevinirim 😊