NEW: Introducing Tap. Addictive chat stories for your 📲 Now in 10 languages
DOWNLOAD NOW!
Kayıp Şarkı

Kayıp Şarkı

123K Reads 9.1K Votes 28 Part Story
Lyssanthn By lyssanthn Updated Jan 07

ASIM KARASOY

Arabanın diğer ucunda oturan kız, yağmurun altında benimle o garip bakışmayı paylaşan kızla aynı kişi. Aynı keskin yüz hatları, neredeyse huysuzluk olarak tanımlanabilecek bir ifadeyi süsleyen hafifçe pembeye boyalı kalın dudaklar, bu mesafeden ne renk oldukları inkar edilemeyecek kadar belirgin olan yeşil gözler.

Yüzünde dünyanın en durgun ifadesi. Lakin boş değil, sadece sessizliğin tamamladığı bir sakinlik. Yahut tenezzül etmeme. Bu kadar kısa süre içinde daha fazlasını tahlil etme fırsatı bulamadan arabadan inmek zorunda kalıyorum.

Bir kere daha aynı kız, engel olunamaz bir süratle benden uzaklaşırken bu sefer ilkinde olduğundan daha çok canım sıkılıyor.

EFLÂL ÇAĞAN

Kaç zamandır dönüp dolaşıp yağmurun altındaki o ana varıyorum. Bütün o koşuşturmacanın arasında aniden fark ettiğim adamın hayali gözlerimin önüne çiziliyor. Sıradan bir günün ilginç bir tesadüfle bölündüğü o zaman aralığında sessiz ve eski bir kaide gibi her şeyin ve herkesin ortasında dikiliyor oluşundan daha çok, yüzündeki ve hatta teninden etrafına yaydığı o umursamaz havanın beni ele geçirdiği gerçeğinden bir türlü kurtulamıyorum.

Sanki bütün dünya dönüyordu da Asım için o an kendi dünyası duruvermişti. Ne var ki bu acıklı ve dramatik bir benzetme değildi; içimdeki kopamayan fırtınanın acizliğinde bir hareketsizlikti onunkisi. Belki benim kadar aciz değildi, elbette değildi, lakin durgunluğunda bulduğum tanıdıklık hissi oraya çakılıp kalmamı sağlamıştı.

AycaAkgun1907 AycaAkgun1907 May 03, 2016
Anlatımın çok güzel. İnsanın hayal gücü genişliyor. Tebrik ederim.
demilenadelisi1203 demilenadelisi1203 Aug 23, 2016
İyi bir başlangıç.Ve doğrusu düğünleri bende sevmem.
kbradursun kbradursun Sep 07, 2016
Çok beyendim ama şu var kelimelerde yapıyorum ediyorum diyor gidiyorum bu tarz yazımlar beni sürüklemiyorum malesef. :( ama yinede güzel.
munzur2011 munzur2011 Apr 05, 2016
Türkçen ne kadar güzel. Anlatımın şahane akıcı. Betimlemelerle hikayeni zenginleştirmen alkışı hak ediyor. İyi bir yazarsın!
kaybolanbedenler kaybolanbedenler Jul 08, 2016
Bu ne kadar güzel bir anlatım böyle 😻 hayal dünyana kendimi attığım için mutluyum..❤
Mikaelson1967 Mikaelson1967 Nov 29, 2015
Yazarcim sen yeşil gözleri çok mu seviyorsun bütün kitaplarını okudum genellikle hep yeşil gözlü birisi var. Hele yoklugundaki  sen deki Asrınin göz rengi harikaydi