GÜCENİK

GÜCENİK

300K Reads 20.2K Votes 62 Part Story
NilüferTan By nilufertan Completed

Ben cenaze töreni boyunca mezara bakıp belirsiz düşüncelerimde boğulurken, pek sevgili kayın validemin nasırlaşmış elleri ile boğazıma yapışıp acısını hafifletme isteğini ile sıraladığı suçlamaları hissizce dinledim. 

"Hep senin yüzünden, oğlum senin yüzünden canına kıydı."

 Sessiz kaldım, yapmak istediğini yapabileceğini göstermek amacı ile çırpınmadım bile, nefesim kesilene kadar sıktı boğazımı ve nefessiz kalan ben, kolumu kaldırıp müdahale bile etmedim, edemedim. Ama tepkisizliğimin sebebi ne anne olmasıydı ne de onun acısına kimsenin acısının yaklaşamayacağını bilmemdi. Tepkisiz kaldım zira kendi ailem de dahil şu anda, bu mezarda bulunan herkes hatta burada bulunmayanlar dahi bu ölümden zaten beni sorumlu tutuyor. 

Neden mi? 

Eşimin Facebook hesabında durum güncellemesinde intihar etmeden önce paylaştığı yazı, hakkımda yargısız infaz hükümlerini işleterek hükmün kurulmasına sebep oldu.   

Peki eşim ne mi düşünüyordu: ''Hayatımın anlamı olan kadın, eşim, karım şu kısa hayatımdaki hem en temiz sayfam hem de en utanç tablomsun! Beni istemediğim bir adam, bir cani yaptın şimdi de sen yaşa bu vicdan azabı ile, şimdi de sen hisset, insanın kendisinden iğrenmesi ne demekmiş, her şeyin sorumlusu sensin, yaptığım ve yapacağım her şeyin SORUMLUSU SEN, hoşça kal...''

 • aidiyet
 • arzu
 • ask
 • kaybediş
 • mücadele
 • vurgun
-krizantem -krizantem Apr 03, 2017
Çirkef karı. Kızda şaşkın bir dur.
               Ama anne yani sonuçta canını verdi toprağa, offf
Meraba tanıtım ilgimi çekti okumaya başlıyorum. Eleştirilerimi yaparak okuyacağım
atugcee atugcee May 15, 2016
Hangi sebeple yapmış bı durumu? Arkanda bıraktığın eşin senin yoldan geçen biri mi.
tugbakayaoglu5 tugbakayaoglu5 Apr 04, 2016
Aaa aaaa şaşırdım sevgi sözcükleri bekliyordum bu kiz ne yapmış olaki gerçekten sasirdim hoşuma gitti. ..
TansuTetik TansuTetik Mar 29, 2016
Ohaaa bu ne bicim adammis yaaa pardon adam demenz boyle korkaklara kendi intahar ediyor ama kadini sorumlu birakiyor ardinda
bucanevarobusto bucanevarobusto Dec 13, 2016
Elifin ağzından olan kelimlerin hepsine hayran kaldim süperdi