NEW: Introducing Tap. Addictive chat stories for your 📲 Now in 10 languages
DOWNLOAD NOW!
Misgilim Aşk

Misgilim Aşk

312K Reads 16.2K Votes 25 Part Story
FATMA-SENA By Fatma-Sena Updated Feb 20

Başarısıyla tüm Mardin'e ün salmış, yakışıklılığıyla her kızın kalbini çalmış, kalbinin kapılarını aşka kapatmış, öfkesiyle tek vücut olmuş bir adam. Barzan Mirzahan!

Güzelliğiyle Mardin'in gözdesi olmuş, neşesiyle herkesin kalbini kazanmış,  sevgiyi ve sevmeyi tatmış, gökkuşağı gibi bir kız. Mihriban Lizge Şammar!

Bu iki gencin hayatlarının birleşmesine vesile olacak hüküm kesindi. Mirzahan Aşiretinin en büyük iki torunu Barzan ve Yekzan'dan kim ağa olmak istiyorsa, evlenmeli ve ilk o çocuk sahibi olmalıydı. Yekzan'ın ağa olmak gibi bir niyeti yoktu, tek isteği güzeller güzeli Azra'sını alıp İstanbul'da yaşamaktı. Ama aynı şey Barzan için geçerli değildi.

Barzan'ın ağa olmak için girdiği bu girdaba beraberinde Lizge'nin de sürüklenmesiyle başlıyordu her şey. 

"En büyük aşklar nefretle başlar." sözünü kesin duymuşsunuzdur. Bu hikayedeki nefret, aşka dönüşebilecek miydi? Ya da daha da harlanıp Barzan'ı ve Lizge'yi cayır cayır yakacak mıydı? Bekleyip göreceğiz!

~~~~~~

Barzan için eziyetten farksız olan evlilik asla bir aşk evliliğine dönüşmeyecek, asla yüzünün gülmesine sebep olamayacaktı. Bundan karısını da haberdar etmeliydi.

Bembeyaz gelinlikle yatağın ucunda oturan genç kızın duygularına önem vermeden acımasızca söze başladı:

"Uzatmadan söylüyorum. Seninle evlenmemin tek nedeni Mardin'in en büyük ağası olmak. Yoksa sen de dahil hiç kimseyle evlenmezdim. Bana en yakın zamanda bir çocuk vereceksin ve ben ağa sen de hanım ağa olacaksın."

Kocasının ona söylediği ilk cümleleri işiten Lizge taş kesildi. Barzan'ın sert birisi olduğunu, evlenmek istemediğini bilse de ondan bu kadar duygusuz ve umursamaz bir şekilde duyması canını yakmıştı ve değersiz hissettirmişti. 
Barzan nefretle devam etti: "Aramızdaki tek bağ parmağımızdaki yüzükler ve senin doğuracağın çocuk olacak. "

nuris0 nuris0 May 12, 2016
Guzel bi kitaba benziyo hadi Bismillah basarilar yazar hanim
yaprakgozz yaprakgozz Mar 13, 2016
farklı bir töre kurgusu. Berdel, kuma, istenmeyen gelin... sıktı artık bunlar. Ama buradaki kurgu oldukça farklı. Yeni bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum. :)
akayebru akayebru Jan 12
Bunlar teyze çocukları değilmi nasıl birbirlerini gormemisler
GlevinToptik GlevinToptik Dec 21, 2016
Herkesde berzana hayran kendi geçlinklerini görüyolar😀😀😀😀
Dogacanusta Dogacanusta Jul 30, 2016
https://www.wattpad.com/285976295-renk-k%C3%B6r%C3%BC-ger%C3%A7ekler-b%C3%B6l%C3%BCm-1 Renk Körü adlı kitabım gerçeklerle ve birbirinden güzel şiirlerle okuyabileceğiniz güzel bir kitap beğeneceğinizi umuyorum :)
My_Sunrise My_Sunrise May 05, 2016
Bir dakika Mihriban Lizge Barzan'ın teyze kızı mı? Yok artık. Bence Barzan'ın tepkisi bu olmamalıydı. Sonuçta teyzesinin kızı değil mi? Hiç mi görmemiş, kardeşi gibi sevmemiş? Garip geldi. Ama güzel bir kurgu. Çok beğendim.