NEW: Introducing Tap. Addictive chat stories for your 📲 Now in 10 languages
DOWNLOAD NOW!
MASKE

MASKE

73.9K Reads 5K Votes 38 Part Story
Elif By elisvepars Updated Jan 28

Yüzüne taktığı maske teninden bir parçaydı sanki. Kılı kırk yarsan da maskeyle teni arasındaki sınırı bulamayacakmışsın gibi. Maske çıksa hayatı dökülüverecekmiş gibi ortaya. Maskeli hali gizemli, şaşırtıcı, sürprizlerle dolu. Ne kadar alışabilirim bu haline? Soğukluğun işlediği sert yapılı kemikli yüzünün mimiklerini görmeden; hayattan nasibini almış tecrübelerle dolu yüz çizgilerine bakmadan ne kadar? Sadece gözleri ne kadar yetecek hayatıma?

Asıl maske kalbinde olan. Kalbindekini çıkarsa ruhundan parçalarda gelirse yanında? O zaman ne yapacağım? Acı gerçekleri erteleyerek yaşamak ne kadar uzun ömürlü olur? Sonsuza kadar? 

"Keşke hiç çıkarmasaydın maskeni. İlk tanıştığımız gibi kalsaydın keşke. Ama sen onu bile beceremedin." Yanaklarımdan artık haddini aşan damlalar döküldüğünde bir daha nefes almamak istercesine sarf ediyordum cümleleri. O ise sadece bakıyordu. Bu sefer saftı, gözlerinde her zaman gördüğüm donuk,gizemli ifadeyle değil; acı dolu gözlerle bakıyordu. Acı dolu, ıslak, saf ve MASKESİZ gözlerle...

deusadestodes deusadestodes 6 days ago
Yıllar sonra tekrar başlayacağım bitiremediğim hikayeye 😏
eylulstr eylulstr Jul 07, 2016
Yok yoldayım senle olağan üstü güçlerimle iletişim kuruyorum jsjdakjdwjfjw
Maximus3572 Maximus3572 Dec 24, 2016
Çok ayıp, bir centilmene yakışan teklif edip ısrar etmemesi olurdu.
aynrtprkc_ aynrtprkc_ Aug 09, 2016
Ayy bir anda heyecanlandım,kalbim patlayacak gibi oldu,burnumun direği sızladı ve sebepsizce güldüm kesin aşık oldum evlenmemiz lazım Pars nxnxxj
hayaller-siyah hayaller-siyah Aug 04, 2016
Evet Pars, elin çabuktur dağıtıp toplama da. Öyle bir dağıtırsın ki Elis'i senden başkası toplayamaz...
Bayanbookworm Bayanbookworm Aug 22, 2016
Bütün arkadaşlar , arkadaşına kısmet ararlar.Kesinlikle gerçek hayattan bir kesit.Arkadaşların karşı cinsle ilgili alaylı göndermeleri , şaka yapmaları ziyadesiyle çok olur.Ama tabii kararı aşınca bazen sinir bozucu olabiliyor.