MASKE

MASKE

56.9K Reads 4K Votes 37 Part Story
Elif By elisvepars Updated Nov 02

Yüzüne taktığı maske teninden bir parçaydı sanki. Kılı kırk yarsan da maskeyle teni arasındaki sınırı bulamayacakmışsın gibi. Maske çıksa hayatı dökülüverecekmiş gibi ortaya. Maskeli hali gizemli, şaşırtıcı, sürprizlerle dolu. Ne kadar alışabilirim bu haline? Soğukluğun işlediği sert yapılı kemikli yüzünün mimiklerini görmeden; hayattan nasibini almış tecrübelerle dolu yüz çizgilerine bakmadan ne kadar? Sadece gözleri ne kadar yetecek hayatıma?

Asıl maske kalbinde olan. Kalbindekini çıkarsa ruhundan parçalarda gelirse yanında? O zaman ne yapacağım? Acı gerçekleri erteleyerek yaşamak ne kadar uzun ömürlü olur? Sonsuza kadar? 

"Keşke hiç çıkarmasaydın maskeni. İlk tanıştığımız gibi kalsaydın keşke. Ama sen onu bile beceremedin." Yanaklarımdan artık haddini aşan damlalar döküldüğünde bir daha nefes almamak istercesine sarf ediyordum cümleleri. O ise sadece bakıyordu. Bu sefer saftı, gözlerinde her zaman gördüğüm donuk,gizemli ifadeyle değil; acı dolu gözlerle bakıyordu. Acı dolu, ıslak, saf ve MASKESİZ gözlerle...

Çok derin dalma da boğulmayasın dkdmdmdndnmğ ay neyse pardon.
Normalda watty kızları baloya gideceği zaman siyah veya kırmızı giyinir Allahtan bu denişik bi renk giyinmiş :d
marjinal0_o marjinal0_o Jul 16
Yazar okuma listemde kitabın var ve okuyorum sevimde ama malesef cvp yazamıyorum msjlarına e posta ile ilgili bir problem var kb
Bütün arkadaşlar , arkadaşına kısmet ararlar.Kesinlikle gerçek hayattan bir kesit.Arkadaşların karşı cinsle ilgili alaylı göndermeleri , şaka yapmaları ziyadesiyle çok olur.Ama tabii kararı aşınca bazen sinir bozucu olabiliyor.
GamzeGZL GamzeGZL Sep 08
Çok güzel okullar açılmadan önce bitiririm büyük ihtimal
eylulstr eylulstr Jul 07
Vay be cidden helal olsun betimlemen harika :D her daim devam et destekçin çok olacaktır böyle yazmaya devam edersen ❤