Ak & Kızıl

Ak & Kızıl

35.1K Reads 2.9K Votes 54 Part Story
Binmuhteşemgüneş By snylmzr Updated Jan 13

Hava,su,toprak ve ateş ırkları arasında çıkan ölümcül savaşı basit bir insanın cesareti sonlandırdı.Nemfler ırklarının neredeyse yok olmak üzere olduğunu o insan sayesinde fark ettiklerinde kendi güçlerinin misli ile mükafatlandırdılar.Bu cesaret gösterisine kayıtsız kalmayan asrın kahini de büyü gücü armağan etti cesur adama.Olası bir savaşın önlenmesi için de bu cesur insanı kendilerine lider olarak seçtiler.

Basit bir insan olan Oswald artık dört elemente hükmedebilen,büyü gücüne sahip bir kraldı.Ailesi artık bir hanedan olmuştu.Eşi Amona ve minik kızı Hesta.

Sarayın kapısına bırakılan melez bir bebek katılır ailelerine.Melez olduğu gizlenen yasak bir bebek.Bu yavrunun kaderlerini nasıl etkileyeceğinden habersiz ,melez olduğunu bilmeden onu da aileye katarlar.Bebek büyür ve lanetli ayın kaybının ikinci devresinde kral ve kraliçeyi öldürür.Artık niyeti ailesinin ölümü ile hakimiyet kendisine geçen ak prensesi öldürmektir.Ama hemen değil.Yavaş yavaş ve işkence ede ede.

Hesta'ya acıyan bir ihtiyar  üvey kardeşin  hain planından kızı haberdar eder.Ölüm döşeğindeyken gücünün son kırıntıları ile dört elementi ve ruhunu dört ayrı parçaya bölerek asırlar sonrası dünyaya gelecek olan dört ayrı insana verir.

Bu dört insan dünyanın ayrı ayrı yerlerindedir.Biri Türkiye,biri Güney Kore,biri USA,biri de Katar'da olan bu dörtlünün bir araya gelmesi kolay olacakmı?Kendileri için asırlar öncesinde yazılan bu kadere razı olacaklarmı? 

Tarihi kurgunun günümüz mizahı ile harmanlandığı Ak&Kızıl'ın gizemli hikayesine dahil olmaya hazırmısınız?

Kapak tasarım @doga22su

OkayErdagg OkayErdagg Sep 07, 2016
yabancılara da şaka yapılmıyor kısmı baya harikaydı :D
HaKuGu HaKuGu Jun 02, 2016
Burası olmadı ama , bu kalıp Türk'lere ait heaven Türk mü? 😆
SevvalSengul_ SevvalSengul_ Jun 28, 2016
Bu hikayeyi beğendiniz mi? O zaman beğeneceğinize emin olduğum 'TENİMDEKİ YABANCI' adlı hikayeme de beklerim, profilimde bulabilirsiniz :)
dilbertsnck dilbertsnck Sep 03, 2016
Başarılarının devamını dilerim. Allah yolunu açık ve aydın eylesin.
2. bölümünü yayınlamış olduğum kitabı inceleyip görüşlernizi yazarsanız çok sevinirim