DAĞ CEYLANI (Bu bir Bast-ı Zaman hikayesidir.)

DAĞ CEYLANI (Bu bir Bast-ı Zaman hikayesidir.)

2M Reads 119K Votes 42 Part Story
Kübra By yudumunhikayeleri Completed

Kaç yıl daha heba edilir bir acı için,
Bilmez mi ki insanoğlu,
Ömür dediğin tek nefestir. 

(Yudum...)

Ruhuna karanlığın eti yapıştı. Çok geçmiş değil. Azıcık bir geçmişte kocaman bir sessizlik sızdı adamın kalbine. Acılı bir ömrün payına inat, inkar ve naif bir dağ ceylan düştü. Giray sessizce karşısındaki kadına baktı. O koymuştu oysa bu adı ona. Dağ Ceylanı. Korktuğu ama gururuna yediremediği gerçek tam karşısında duruyordu. Sessizliği küçük bir bebeğin çığlığı bozdu. Giray dişlerini sıkarak gözlerini kapattı ve yerinden doğruldu. Bu kızı buradan göndermeliydi. Hemde hemen. Yoksa yüreğinde hiçbir zaman sönmeyecek bir alev ateşlenecekti.

..............................


Genç kız sessizliğin içinde sesini bulmaya çalışıyordu. Ama bir türlü başaramıyordu. Kelimeler boğazına yapışmıştı. Çıkmak yerine onu boğuyor ve korkunç bir ölüme götürüyordu. Karşısındaki adamın bakışlarını gördükçe yerinden kalkıp koşa koşa kaçmak istedi. Buraya isteyerek gelmemişti. Zorla getirilmişti. Yoksa onun buruk yüreği küçük dağ evinde huzurluydu. Bebeği ile kırık bir mutluluğu paylaşıyordu. Şimdi karşısında kocası ifadesiz gözlerle ona bakarken dudağını kemirdi. Kollarının arasında ki oğlu yedi buçuk aylıktı. Ömrüydü bu kara kaşlı mavi gözlü varlık. Merve Nergis kollarının arasındaki bebeğin sırtını sıvazlarken derin bir iç çekti. Sesi yoktu belki. Ama dün gibi hatırlıyordu geçmişi. Dün gibi hatırlıyordu Giray'ı. Ömür dediğin üç gündü kadın için. Dün karanlıktı. Bugün alacalı. Ve dağ ceylanı kocasının gök mavilerine baktığında yarının da rengini gördü. Gözleri buğulanırken boğazındaki kelimeler kahverengi dehlizlerden arsızca taştı. Karanlık geliyordu. Bağıra bağıra gümbür gümbür öldürürcesine geliyordu.

buketkeless buketkeless Jun 03
Aşk bu muydu? Kalbe acı vermekten ibaretmiydi ? Belki de mutluluk çok uzağımızda ya da değil açığa çıkmak için sadece zamanını bekliyor olabilir bunu görmek için birazcık sabır ve bolca dua 🤗🙏 Arkadaşlar yardım edermisin yeniyim şimdiden teşekkürler 😊
hknctnky hknctnky Jul 06
Ben direk buraya geldim ama.kitaplr baglantilimi.oncelere bakmam sartmi?
- - Aug 10, 2016
ayyy sonunda girayı da bas göz edicez hadi bakalim hayirlisi
kalemsizsairrr kalemsizsairrr Aug 25, 2016
Yeni çalışmam " "A"normal Sokaklar'a bir göz atar mısınız ? Vote ve yorumları eksik görmeyin :)Takipte kalın☺ Karşılık alırsınız!
Yazar_Fatih_Deniz Yazar_Fatih_Deniz Aug 06, 2016
http://my.w.tt/UiNb/dfAU4URPAv
               
               Terör, aşk ve ölümün her an yakında olduğunu hissettirecek bir roman okumak isteyen herkesi "AŞKIN AK YÜZÜ" romanımı okumaya davet ediyorum. 
               
               Roman olacak... Keyifli okumalar dilerim.
dilbertsnck dilbertsnck Aug 27, 2016
Başarılarının devamını dilerim. Allah yolunu açık ve aydın eylesin.