Sokak Kızı.

Sokak Kızı.

702K Reads 43.9K Votes 58 Part Story
Nameless By sevgi_tomurcugu Updated Oct 25

"Sen benimle dalga mı geçiyorsun?" diye sordum kısık olan gözlerimi daha da kısarak. Bana anlamayan gözlerle baktı. Yada öyle yapmaya çalıştığı yüz ifadesiyle mi demeliyim?
  
  Kollarını önünde yavaşça bağlayarak bana doğru bir adım attı. Kaşları havalanırken "Ne hakkında?" diye sordu tamamen dalgaya vurarak. Sinir katsayımın yukarılara tırmandığını hissedebiliyordum. Ve eğer kendime hakim olmazsam biraz sonra bağırarak konuşacağımı da.
  
  "Seni.." dedim onun gözleri biraz sonra dillendireceğim kelimeyle büyürken. 
  
  "Bana hakaret etmeyeceksin herhalde." dedi hafifçe gülerek. "Bu senin gibi bir kızdan beklediğim ilk şey olsa da. Terbiyeni bozmazsın herhalde." Beni kışkırtan sözlerine devam ederken kendimi olabildiğince sıktım ve gözlerimi kapatarak içimden ona kadar saydım. Gözlerimi tekrar araladığımda ise bana sırıtarak bakan bir adet yüz ifadesiyle karşılaştım.
  
  Gözlerimi kısıp ona bakarken kaşlarımı çatmıştım. "Ne gülüyorsun be!" Başımı hızla başka yöne çevirerek onu sırıtık yüz ifadesini görmemeye çalışırken bu seferde gülüşü kulağıma gelmişti. "Gerçekten." dedim sabırlı olmaya çalışarak. Sonra derin bir nefes aldım. "İnadıma mı yapıyorsun?"
  
  Gülüşü şiddetlenirken bana baktı. "Gerçekten." dedi o da benim sesimi taklit ederek. Sonra yüzünü bana doğru hafifçe eğdi. "Nereden anladın?"
  
  Kaşlarımı çatarak ona baktım. Bozulmuştum. Bunu yüzüme yansıtmak için epey çaba sarfederken gözlerimi kısarak ona baktım. "Tamam, oynayalım o zaman."
  
  Yerde hareketsiz olan topu bir hışımla alıp tüm gücümle göğsüne atarken "Başla!" diye bağırdım. Yüzünü hafifçe buruştururken içimdeki sesin kötü cadılar gibi kahkaha attığını duyar gibiydim. Yere düşen topu alarak sektirmeye başladı. Bir yandan da bana sinsice sırıtıp başını ağır ağır sallıyordu.

 • dostluk
 • gençkurgu
 • lise
 • okul
 • romantizm
 • şahsiyet
-Sayuri-F -Sayuri-F May 15
Güzel görünüyor hadi bakalım başlayalım:15.05.2017- 20:53