NEW: Introducing Tap. Addictive chat stories for your 📲 Now in 10 languages
DOWNLOAD NOW!
Kusurlu

Kusurlu

4.2M Reads 277K Votes 67 Part Story
Gaye By gayeozdmr_ Updated May 20

Ecmel için sokakta, markette, alışveriş merkezlerinde, kütüphanede veya herhangi bir yerde insanların acıyan bakışlarına maruz kalmak can yakıcıydı. İnsanların bakışları kendinden daha çok nefret etmesine, bu şekilde yaşamayı hak etmiyor olduğuna her geçen gün daha da fazla inanmasına neden oluyordu. Tanıdığı, tanımadığı onca insanın ona o şekilde bakmalarından nefret ediyordu. Hayatından nefret ediyordu. Kendinden nefret ediyordu. 

Onu, ailesinden başka seven kimse yoktu; çünkü çirkin ve engelliydi. Ne zaman aynaya baksa çirkin yüzünü ve kusurlu vücudunu görmek ona ızdırap verirken ve o bile kendinden bu denli nefret ederken kim, nasıl sevebilirdi ki onu? 

Ecmel'in ne içinden tek dileğini gerçekleştirebilecek bir cinin çıkacağı sihirli lambası ne de pembe kanatlı perisi vardı. Keşke olsaydı ve genç kız her şeyin eskisi gibi olmasını, yüzünün düzelip yeniden yürüyebilmesini dileseydi. Ama bu imkânsızdı ve o, hayatının sonuna kadar bu şekilde yaşamaya mahkûmdu. Ya da belki tamamen küsmeliydi hayata, çekip gitmeliydi. Kimsenin olmadığı, kimsenin ona tiksinerek bakmadığı bir yere gitmeliydi. 

Fakat küçük, çok küçücük bir umut vardı onun için. Ansızın, mucize gibi doğan küçücük bir umut... 

Bu küçücük umut onu hayata bağlayan tek şeydi artık. Umudunu kaybederse kendisini de kaybedeceğini biliyordu genç kız. Bilinmezliğin içine yuvarlanacağını, bilinmezliğin etrafını sarmaşık misali saracağını... Bildiği her şeyi unuttu genç kız. Kafasının içindeki kara tahtaya tebeşirle yazılmış olan tüm bildiklerini sildi. Yerine umudu ekledi. Umudu ve İsimsiz'i.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

[ Kapak tasarımı: @RUROGRIME ]

©Tüm Hakları Saklıdır | All Rights Reserved.

evil_maknea evil_maknea 4 days ago
Artık kötü oğlan masum kız beni baymaya başlamıştı bence kitap çok güzel ilerliyor
evil_maknea evil_maknea 4 days ago
Artık kötü oğlan masum kız beni baymaya başlamıştı bence kitap çok güzel ilerliyor
Eylul_Adibelli Eylul_Adibelli 2 days ago
İnsanların dış görünüşü ile dalga geçmek yerine, içinin güzelliğine baksak, dünyada herkes mutlu ve huzurlu olur. Herkes Allah'ın kulu. Kimsenin diğer kişiden ne bir eksiği ne de bir fazlası var. 💝
basaranneliff basaranneliff 6 days ago
Amacım kitabına reklam yapmak değil fakat kitabımı okumanı çok isterim şimdiden teşekkürler
beyzagenez beyzagenez 6 days ago
On yargili olmayin sarilara bende sariyim ve tanidiklarimi  coguda iyiydi
hey_kel2 hey_kel2 4 days ago
Deme öyle be ne demiş Nazım Hikmet: "Yok öyle umutları yitirip  karanlıkta savrulmak... Unutma; aynı gökyüzü altında, bir direniştir yaşamak."