Kusurlu

Kusurlu

5.1M Reads 332K Votes 72 Part Story
Gaye By gayeozdmr_ Updated May 10

Ecmel için sokakta, markette, alışveriş merkezlerinde, kütüphanede veya herhangi bir yerde insanların acıyan bakışlarına maruz kalmak can yakıcıydı. İnsanların bakışları kendinden daha çok nefret etmesine, bu şekilde yaşamayı hak etmiyor olduğuna her geçen gün daha da fazla inanmasına neden oluyordu. Tanıdığı, tanımadığı onca insanın ona o şekilde bakmalarından nefret ediyordu. Hayatından nefret ediyordu. Kendinden nefret ediyordu. 

Onu, ailesinden başka seven kimse yoktu; çünkü çirkin ve engelliydi. Ne zaman aynaya baksa çirkin yüzünü ve kusurlu vücudunu görmek ona ızdırap verirken ve o bile kendinden bu denli nefret ederken kim, nasıl sevebilirdi ki onu? 

Ecmel'in ne içinden tek dileğini gerçekleştirebilecek bir cinin çıkacağı sihirli lambası ne de pembe kanatlı perisi vardı. Keşke olsaydı ve genç kız her şeyin eskisi gibi olmasını, yüzünün düzelip yeniden yürüyebilmesini dileseydi. Ama bu imkânsızdı ve o, hayatının sonuna kadar bu şekilde yaşamaya mahkûmdu. Ya da belki tamamen küsmeliydi hayata, çekip gitmeliydi. Kimsenin olmadığı, kimsenin ona tiksinerek bakmadığı bir yere gitmeliydi. 

Fakat küçük, çok küçücük bir umut vardı onun için. Ansızın, mucize gibi doğan küçücük bir umut... 

Bu küçücük umut onu hayata bağlayan tek şeydi artık. Umudunu kaybederse kendisini de kaybedeceğini biliyordu genç kız. Bilinmezliğin içine yuvarlanacağını, bilinmezliğin etrafını sarmaşık misali saracağını... Bildiği her şeyi unuttu genç kız. Kafasının içindeki kara tahtaya tebeşirle yazılmış olan tüm bildiklerini sildi. Yerine umudu ekledi. Umudu ve İsimsiz'i.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

[ Kapak tasarımı: @RUROGRIME ]

©Tüm Hakları Saklıdır | All Rights Reserved.

  • genç
  • kurgu
  • wattys2016
Tamam mutsuz olabilirsin ama aileni üzmeye hakkın yok onlara bağıramazsın senin için o kadar uğraşmışlar ve sen hala somurtuyorsun😦😡
sera83 sera83 Apr 19
lan amk eldmslwm aklıma derste arkadaşımın tikimle oynaması ve benim bağırarak hocam arkadaş beni pandikliyor demesi geldi . ne rezil olmuştum be.  nflxlsmsmzs
Şey daha yeni okumaya başladım ama kalbinin mükemmel olduğunu adımdan daha eminim
Aq ortamın içine sictin ya hsjsjs olum bende bir şey sandım ebehehhehehehhehheeh
duygusuz_byazar duygusuz_byazar 2 days ago
Kusurlu olmak kusursuz olmaya  göre daha güzel nerenin kusurlu olduğunu bilmek çoğu kendini kusursuz sanan insanlardan daha iyi
Şunu söyliyim insanların hiçbiri çirkin değildir güzellik görüceli bir kavramdır mesela sizin sevdiğiniz ve güzel bulduğunuz ünlüyü ben çirkin bulmuş olabilirim buyüzden kimse çirkinim falan demesin çünkü Allah her insana güzellik vermiştir.