Kusurlu

Kusurlu

4.8M Reads 314K Votes 70 Part Story
Gaye By gayeozdmr_ Updated Jul 18

Ecmel için sokakta, markette, alışveriş merkezlerinde, kütüphanede veya herhangi bir yerde insanların acıyan bakışlarına maruz kalmak can yakıcıydı. İnsanların bakışları kendinden daha çok nefret etmesine, bu şekilde yaşamayı hak etmiyor olduğuna her geçen gün daha da fazla inanmasına neden oluyordu. Tanıdığı, tanımadığı onca insanın ona o şekilde bakmalarından nefret ediyordu. Hayatından nefret ediyordu. Kendinden nefret ediyordu. 

Onu, ailesinden başka seven kimse yoktu; çünkü çirkin ve engelliydi. Ne zaman aynaya baksa çirkin yüzünü ve kusurlu vücudunu görmek ona ızdırap verirken ve o bile kendinden bu denli nefret ederken kim, nasıl sevebilirdi ki onu? 

Ecmel'in ne içinden tek dileğini gerçekleştirebilecek bir cinin çıkacağı sihirli lambası ne de pembe kanatlı perisi vardı. Keşke olsaydı ve genç kız her şeyin eskisi gibi olmasını, yüzünün düzelip yeniden yürüyebilmesini dileseydi. Ama bu imkânsızdı ve o, hayatının sonuna kadar bu şekilde yaşamaya mahkûmdu. Ya da belki tamamen küsmeliydi hayata, çekip gitmeliydi. Kimsenin olmadığı, kimsenin ona tiksinerek bakmadığı bir yere gitmeliydi. 

Fakat küçük, çok küçücük bir umut vardı onun için. Ansızın, mucize gibi doğan küçücük bir umut... 

Bu küçücük umut onu hayata bağlayan tek şeydi artık. Umudunu kaybederse kendisini de kaybedeceğini biliyordu genç kız. Bilinmezliğin içine yuvarlanacağını, bilinmezliğin etrafını sarmaşık misali saracağını... Bildiği her şeyi unuttu genç kız. Kafasının içindeki kara tahtaya tebeşirle yazılmış olan tüm bildiklerini sildi. Yerine umudu ekledi. Umudu ve İsimsiz'i.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

[ Kapak tasarımı: @RUROGRIME ]

©Tüm Hakları Saklıdır | All Rights Reserved.

 • genç
 • kurgu
 • wattys2016
Hayatın gerçeklerini yansıtan çok güzel bi hikaye. Bazı yazarlar baya hayalperest ve hep mizah yaziyo. Ama ben senin hikayenin farklı olduğunu ilk bölümden anladım.🙏🙏
Bende baştan aşağı çirkinim aq boşver ölümlü dünya
Bana da aynısını diyorlar ama ben yalan söylediklerinin farkındayım. Tipimi gören besmele çeker aq sldksşdşzkflzmflxlfkzkflxl
SananeSanane787 SananeSanane787 4 days ago
Bazen çok güzel anlar yaşadığımızda bir köşede bizi izleyerek ağlayan insanları tahmin edemiyoruz ( ve bunun bizim elimizde olmamasına çok üzülüyorum 😔)
Şu cool bir başlangıç yapan yazarlara bayılığom ya😂😄
SananeSanane787 SananeSanane787 4 days ago
Ya şu kişilerden nefret ediyorum bir dön kendine bak böyle insanlara yardım etmediğini için acınacak durumda olan sen değilimisin zaten!!!?
               Eğer hala aynı düşüncedeysen kork korki Birgün senin atığın bakışı sana atmasinlar