Kusurlu

Kusurlu

3.4M Reads 217K Votes 62 Part Story
Gaye By gayeozdmr_ Updated Mar 11

Ecmel için sokakta, markette, alışveriş merkezlerinde, kütüphanede veya herhangi bir yerde insanların acıyan bakışlarına maruz kalmak can yakıcıydı. İnsanların bakışları kendinden daha çok nefret etmesine, bu şekilde yaşamayı hak etmiyor olduğuna her geçen gün daha da fazla inanmasına neden oluyordu. Tanıdığı, tanımadığı onca insanın ona o şekilde bakmalarından nefret ediyordu. Hayatından nefret ediyordu. Kendinden nefret ediyordu. 

Onu, ailesinden başka seven kimse yoktu; çünkü çirkin ve engelliydi. Ne zaman aynaya baksa çirkin yüzünü ve kusurlu vücudunu görmek ona ızdırap verirken ve o bile kendinden bu denli nefret ederken kim, nasıl sevebilirdi ki onu? 

Ecmel'in ne içinden tek dileğini gerçekleştirebilecek bir cinin çıkacağı sihirli lambası ne de pembe kanatlı perisi vardı. Keşke olsaydı ve genç kız her şeyin eskisi gibi olmasını, yüzünün düzelip yeniden yürüyebilmesini dileseydi. Ama bu imkânsızdı ve o, hayatının sonuna kadar bu şekilde yaşamaya mahkûmdu. Ya da belki tamamen küsmeliydi hayata, çekip gitmeliydi. Kimsenin olmadığı, kimsenin ona tiksinerek bakmadığı bir yere gitmeliydi. 

Fakat küçük, çok küçücük bir umut vardı onun için. Ansızın, mucize gibi doğan küçücük bir umut... 

Bu küçücük umut onu hayata bağlayan tek şeydi artık. Umudunu kaybederse kendisini de kaybedeceğini biliyordu genç kız. Bilinmezliğin içine yuvarlanacağını, bilinmezliğin etrafını sarmaşık misali saracağını... Bildiği her şeyi unuttu genç kız. Kafasının içindeki kara tahtaya tebeşirle yazılmış olan tüm bildiklerini sildi. Yerine umudu ekledi. Umudu ve İsimsiz'i.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

[ Kapak tasarımı: @RUROGRIME ]

©Tüm Hakları Saklıdır | All Rights Reserved.

Çok fazla duygusal değil. Ama gerçekten güzel bir hikaye. İlk defa bir wattpad kitabının sonunu bu kadar merak ediyorum.
kodummu_sitdown kodummu_sitdown 3 days ago
Sen çirkinsen ben bok böceğiyim (tamamabarttım chjklşmh)
sau-dade sau-dade Mar 15
10. Sınıf kimyası tam olarak bu konudayız bu bir tesadüf mü yoksa evrenin verdiği bir mesaj mı??
Elifdmrhns Elifdmrhns 4 days ago
7 ders kimya 2 ders matematik görüyorum. Asıl beni kurtarın 😒😒
zgultepe58 zgultepe58 Mar 12
Yazar kardes sen bu kitabı biz intihar edek diye mi yazdın ya BU AQ KIZI CIRKINSE BEN INSAN SAYILMAM
bak kesin bu  dışarıyı gözetlerken bu oglan bunu gördü komşu falanlar kesin of yine çok zekiyim