For every story tagged #WattPride this month, Wattpad will donate $1 to the ILGA
Pen Your Pride
Legenda Dnia i Nocy ▪️ 2016 𝘞𝘈𝘛𝘛𝘠𝘚 𝘞𝘐𝘕𝘕𝘌𝘙

Legenda Dnia i Nocy ▪️ 2016 𝘞𝘈𝘛𝘛𝘠𝘚 𝘞𝘐𝘕𝘕𝘌𝘙

74.3K Reads 10.1K Votes 12 Part Story
APOTEOZA By Tea-Amo Completed

Nad Ghare nadciąga widmo wojny. Kraj potrzebuje Akato - legendarnego boga wojownika, który przed tysiącami lat zaprowadził zgodę między zwaśnioną rasą bogów i ludzi. Problem tylko, że nikt od lat nie widział Akato, jakby słuch po nim zaginął, a pozostały jedynie legendy, opiewające jego mężność i chwałę.
 Młodziutka dziewczyna Hinata zostaje zmuszona, aby stać się kapłanką w miejscowej świątyni. Kiedy przypadkowo za pomocą tajemniczej siły ściąga na ziemię samego Akato, jej życie zmienia się całkowicie. Niestety sam bóg - jedyna nadzieja dla jej kraju - okazuje się nie być mężnym, dumnym wojownikiem lecz kapryśnym i dość wątłym, chociaż zabójczo przystojnym młodzieńcem, wielce niezadowolonym z oczekiwań, jakie mają wobec niego ludzie. 
 Zanurz się w orientalnej baśni pełnej humoru, barwnych postaci i urokliwych krajobrazów, wzorowanych na Tajlandii. 
  
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Bez uprzedniej pisemnej zgody autorki żaden fragment niniejszego utworu nie może być reprodukowany ani przesyłany za pośrednictwem urządzeń elektronicznych ani w inny sposób. Niniejsze zastrzeżenie obejmuje także fotokopiowanie oraz przechowywanie w systemach gromadzenia i odtwarzania informacji.
  NAGRODZONA WATTYSEM 2016!

 • wattys2016
Leeettyyy Leeettyyy Nov 11, 2017
Wstęp jest bardzo, bardzo zachęcający, ale widzę u siebie tylko 9 rozdziałów, a ty piszesz o ponad 40. Czy jest tutaj ktoś, kto jest w stanie mi powiedzieć, czy ta historia jest zakończona?
OlaRi9 OlaRi9 May 22, 2016
"Hinata" - czyżby ktoś był fanem Naruto ;)
               Mi to nie przeszkadza, bo akurat lubię tę postać i opowiadanie zapowiada się naprawdę super. Cieszę się, że ktoś (to byłaś ty?) z facebooka mnie tu zaprosił!
               Pozdrawiam
- - Nov 26, 2016
Przeczytałam juz jakieś 40 części.
               Ja. Oszaleje. Tylko z ta książka mam tak ze wyświetla mi się 12 rozdziałów, mimo ze jest skonczona, a dopiero po jakiś 50 aktualizacjach wattpada reszta się wyswietla.
Dhalja Dhalja Oct 25, 2015
O jezu to ta książka która czytalam kiedys na blogu a potem nie noglam nigdzie znaleźć, biorę sie za czytanie <3
kawaiinekonana kawaiinekonana Aug 14, 2015
Wow! Zapowiada się niesamowicie! Nie mogę się doczekać, żeby przeczytać całość! *-*
_natunka_ _natunka_ Apr 18, 2015
Oficjalnie ogłaszam, że kocham wszystkie pomysły zrodzone w twojej głowie !