KOLYE

KOLYE

895K Reads 62K Votes 51 Part Story
zeynep By denizyolcusu Completed

"Güneş'in ölmeye başladığı zamanlarda, Dünya'yı başka bir galaksiye taşıyacak güce sahip iki kolye icat edilir.  Ne var ki kolyeyi taşıyacak iki kişinin, insanlığı korumak adına ödemesi gereken ağır bir bedel vardır. "

Yeni devirde, dengeler değişmiş; teknoloji ilerlemiş fakat insanların teknolojiden yararlanmaları kısıtlanmıştır. İletişim, telefonlar yerine kafa derilerine yerleşen çiplerle; ulaşım, gökyüzünde süzülen arabalarla sağlanmaktadır. Otoriteler, insanların kıyamet korkusundan faydalanarak yönetim gücünü elde etmişlerdir. Yönetime baş kaldırabilen tek grup, gelecekten geldiğini iddia eden ve galaksiler arası kaçışın bir felakete neden olacağını duyuran 'Kuledekiler' adlı örgüttür. 

Hira, doğduğu günden beri bedeninde taşıdığı kolyenin, yaşadığı gezegeni yaklaşan kıyametten kurtaracak büyük bir planın kilidi olduğunu öğrendiğinde on altı yaşındadır. 
İnsanlığı kurtarmak için kendi hayatından, hayallerinden ve herkesten gizli tuttuğu aşkından vazgeçmeye zorlanır.

Kolye, kimsesi olmayan bir kızın, sonunu bildiği bir savaştaki mağlubiyetini anlatır.

hs_furkan hs_furkan Aug 31
Yazmaya yeni başladım ve çok iyi olacağından eminim. Ilk kitabım Tehlikeyi okumanızı tavsiye ederim :) Bölümler devam edecek :)
gizli_golge gizli_golge Aug 21
Üçüncü ağız anlatımları pek sevmiyorum ama hikayenin kurgusuna bakacak olursak bunu görmezden gelebilirim
oneaaddict oneaaddict Sep 13
Hoş, güzel  bir yazı sizi tebrik ediyorum.Başarılarınızın artarak devamını diliyorum.Buradan da kendi reklamını yapan arkadaşlar, Sizler yazarlığın reklamla sadece cepleri doldurabileceği fakat Gönülleri asla ve asla dolduramayacağını bilmenizi isterim
- - Aug 30
Bilim Kurgu Tutkunları İçin Yazdığım Kitabı Okumanızı Tavsiye Ederim...
itsnavireb itsnavireb Sep 07
Morfin ve vitamini okuduktan sonra niya başka kitap okuyamıyorum ki?
Yeni romantik hikayeme* bir göz atabilirsiniz🌸 Yorumlarınızı da bekliyorum🤓♥️ "Acılar Seninle Güzel" adı