KördüğüM KalpleR

KördüğüM KalpleR

665K Reads 46.3K Votes 74 Part Story
Şennur KASA By yazarrkasa Completed

Elif'in saçlarından süzülen, gül kokusunun ağır bastığı çiçeksi mayhoş kokuyu doya doya içine çekiyor bir yandan da gelininin sırtını sıvazlayarak onu sakinleştirmeye çalışıyordu." Korkma, sana istemediğin ya da hazır olmadığın bir şekilde yaklaşacak değilim." Dedi Mustafa. Güven ve huzur veren teskin edici bir tını vardı sesinde.
  " Ne garip değil mi? Bu sabaha kadar Yesrib' din benim için şimdi ise Medine'm oldun. Son yıllarımda ben bu dünyada yerimi yurdumu bilemezken şimdi kendimi sana hicret ederken buldum. Daralırken bu dünyada şu fani kalbim Hira' mı gözlerinde gördüm. Kalbim ki kan pompalamaya yararken sadece - ki onu da doğru düzgün yaptığı söylenemez ama - şimdi yeni bir görev edindi kendine." Konuşurken düşünme payı bırakıp küçük esler veriyordu cümlelerinin arasına. Elif'in elini ne kadar sıktığını fark etmiyordu bile. Oysa kalabalıkta kaybetmekten korktuğu yavrusunun elini tutan anne misali sıkı sıkı tutmuştu heyecandan titreyen ve terden iyice nem olmuş avucunda kaybolan o narin eli.
  " Sen benim emanetimsin. Ben bu dünyada böyle güzel böyle değerli bir emanete layık olmamıştım daha önce. Sen kırılmaktan korkuyorsun biliyorum. Şunu bil ki, ben seni kırmaktan, üzmekten daha çok korkuyorum. Senin tek bir gözyaşının müsebbibi olursam hesabını nasıl veririm? Veremem .. Veremem.."
  Elif de Mustafa'nın elini sıkmaya başlamıştı artık. Gözlerinin ucuna kadar gelen gözyaşını zor tutuyordu ve kendini sıkarken Mustafa'nın da elini sıktığını fark etmiyordu. İçinden hüngür hüngür ağlamak geliyordu engel olamadığı bir şekilde.
  Mustafa günlerdir içinde tuttuğu, kalbine batan cümleleri o gece Elif'e söylemek istiyordu. Bilsin istiyordu, içini bilsin, niyetini bilsin. Halini anlasın. Son günlerdeki en büyük çaresizliği kendini anlatamamaktı yetimine. Artık sınır kalkmıştı artık mahremi

yazarrkasa yazarrkasa Dec 23, 2016
Ve bunu yazan yazar ömründe hiç çay içmemiştir 🙃🙃
Sessizdenizim Sessizdenizim Dec 25, 2016
Rabbim kimseye böyle bir acı vermesin.Çok zor gözünüzün önünde oğlunu kaybetmesi nasıl sussun ki bi anne 😢 😢
tatli__cadii tatli__cadii Nov 28, 2016
Valla helal olsun. Bu devirde hem dinine bağlı hem şirket sahibi insanla kolay bulunmuyor
ZAlemdar61 ZAlemdar61 Apr 09, 2016
Ahh kaldırımlar ne güzel konu olurlar şairlerin şiirlerine...
mujdeaklanoglu mujdeaklanoglu Dec 03, 2016
Soluk almadan okudum demek bu oluyordu işte... Wayy beeee dedim yine vay be :)
Esmagurgil Esmagurgil 2 days ago
Çok , çok , çok güzel bir kitab elinize emeğinize sağlık