KördüğüM KalpleR

KördüğüM KalpleR

923K Reads 68.3K Votes 77 Part Story
Şennur By yazarrkasa Completed

Elif'in saçlarından süzülen, gül kokusunun ağır bastığı çiçeksi mayhoş kokuyu doya doya içine çekiyor bir yandan da gelininin sırtını sıvazlayarak onu sakinleştirmeye çalışıyordu." Korkma, sana istemediğin ya da hazır olmadığın bir şekilde yaklaşacak değilim." Dedi Mustafa. Güven ve huzur veren teskin edici bir tını vardı sesinde.
  " Ne garip değil mi? Bu sabaha kadar Yesrib' din benim için şimdi ise Medine'm oldun. Son yıllarımda ben bu dünyada yerimi yurdumu bilemezken şimdi kendimi sana hicret ederken buldum. Daralırken bu dünyada şu fani kalbim Hira' mı gözlerinde gördüm. Kalbim ki kan pompalamaya yararken sadece - ki onu da doğru düzgün yaptığı söylenemez ama - şimdi yeni bir görev edindi kendine." Konuşurken düşünme payı bırakıp küçük esler veriyordu cümlelerinin arasına. Elif'in elini ne kadar sıktığını fark etmiyordu bile. Oysa kalabalıkta kaybetmekten korktuğu yavrusunun elini tutan anne misali sıkı sıkı tutmuştu heyecandan titreyen ve terden iyice nem olmuş avucunda kaybolan o narin eli.
  " Sen benim emanetimsin. Ben bu dünyada böyle güzel böyle değerli bir emanete layık olmamıştım daha önce. Sen kırılmaktan korkuyorsun biliyorum. Şunu bil ki, ben seni kırmaktan, üzmekten daha çok korkuyorum. Senin tek bir gözyaşının müsebbibi olursam hesabını nasıl veririm? Veremem .. Veremem.."
  Elif de Mustafa'nın elini sıkmaya başlamıştı artık. Gözlerinin ucuna kadar gelen gözyaşını zor tutuyordu ve kendini sıkarken Mustafa'nın da elini sıktığını fark etmiyordu. İçinden hüngür hüngür ağlamak geliyordu engel olamadığı bir şekilde.
  Mustafa günlerdir içinde tuttuğu, kalbine batan cümleleri o gece Elif'e söylemek istiyordu. Bilsin istiyordu, içini bilsin, niyetini bilsin. Halini anlasın. Son günlerdeki en büyük çaresizliği kendini anlatamamaktı yetimine. Artık sınır kalkmıştı artık mahremi

kuzenepik kuzenepik Mar 29
Cumhuriyet kadınları Kuran okuyamaz diye bir kural mı var neden herkes aynı düşünce de anlamdıramıyorum...
beyzosko6 beyzosko6 Aug 31
Ben hiç içmiyorum. Bir saat içmemişsin de nolmuş? ☺☺☺
Ayenuroztel Ayenuroztel Aug 15
Mustafa 40 li yaslarda degilmi ne sinif arkadasi anlamadim ya
milli_inekk milli_inekk Jun 01
Röportaj için okumaya başlıyorum. Duyurayım istedim. :D
evrem7818 evrem7818 Apr 21
Yahu şu kısıma kadar insan hiç mi doğru tahmin yapmaz,hep mi ters köşe olur?🤔🤣
kuzenepik kuzenepik Mar 29
Yanlış anlamanı istemem ama bu düşünce bana biraz yanlış geldi